Що робити, якщо листя огірків жовтіє

Що робити, якщо листя огірків жовтіє

Кращим лікуванням усього на світі є профілактика, і пожовтіння листя  огірків – не виключення. Простіше – не допустити подібного на своїй грядці, ніж потім лікувати.

  1. Намагайтеся дотримувати сівозміни. Не саджайте огірки на тому самому місці рік у рік, не саджайте їх після кабачків або гарбуза, інакше суттєво підвищується ймовірність «підхопити» грибкове захворювання.
  2. Вчасно й рясно поливайте свої огірочки. Якщо ви буваєте на ділянці тільки у вихідні, не полінуйтеся добре замульчувати грядки бур’янами або скошеною травою. Товстий шар мульчі не дасть волозі випаруватися, а також забезпечить огірковому корінню додаткове живлення і тепло.
  3. Здійснюйте підживлення органічними або мінеральними добривами. Найпростіше і ефективне підживлення – трав’яний настій у комбінації з підсипанням у лунки попелу. Попіл є не тільки додатковим джерелом калію, він ще й від паразитів огірки допоможе захистити.
  4. Після появи сходів у фазі 3-4 листочків (а потім через кожні 10 днів) обприскайте огірки таким розчином: 20 грамів господарського мила, 1 літр молока й 30 крапель йоду на 10 літрів води.
  5. Інший варіант профілактичного обприскування: увечері замочіть батон хліба у відрі води, вранці розімніть хліб і додайте 10 мл. йоду. Один літр такої суміші розведіть у відрі води й обробіть огірки. Якщо повторювати цю процедуру раз на два тижні, можна зберегти огірки зеленими до самої осені.
  6. Проливайте огірки розчином соди (1 ст. л. на 10 літрів води). Лужне середовище не до душі патогенним грибкам.
  7. Від шкідників і паразитів допомагає цибулеве лушпиння. 700-грамову банку лушпиння потрібно залити 10 літрами води, довести до кипіння, закрити кришкою й настоювати 12-14 годин. Потім його віджимають, відвар проціджують і розводять у співвідношенні 2:8 з водою. Таким розчином обприскуйте листя зверху і знизу, а потім пролийте землю.
  8. Якщо все-таки не вбереглися і листя почало жовтіти, спробуйте обприскати огірки розчином молочної сироватки або кефіру (2 літри на 10 літрів води). Для кращого зав’язування плодів можна додати в розчин 150 г цукру.
  9. Коли листя тільки починає жовтіти, може допомогти полив слабким розчином марганцівки.
  10. Щоб продовжити плодоносіння й омолодити старіюче листя огірків, проводять позакореневе підживлення сечовиною, одночасно підсипаючи перегній під коріння. Із цим же завданням відмінно справляється обприскування настоєм прілого сіна. Для одержання настою сіно замочують у воді (1:1) два дні. Обприскують огірки три рази з тижневим інтервалом.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *