Шлях України до ЄС: крізь війну та роки сподівання

Шлях України до ЄС: крізь війну та роки сподівання

Такого тривожного літа в українців давно не було. Поки мільйони людей у світі відпочивають, вирушають у подорожі, насолоджуються сонцем та життям, Україна продовжує боронитися проти знавіснілого підступного ворога.            

Загальна кількість російських ракет, застосованих проти нашої країни росією, у червні може наблизитись до трьох тисяч. Більшість із них були направлені на цивільні об’єкти, заявив президент Володимир Зеленський. Відтоді, коли закінчилась Друга світова, на жодну країну світу не було випущено так багато подібної смертоносної зброї. А скільки ще іншої…

Журналісти New York Times провели масштабне розслідування й нарахували, що російські військові більше, ніж у 450 випадках, застосовували некеровані боєприпаси, використання яких прямо заборонене або суттєво обмежене міжнародним правом. Проаналізувавши понад тисячу фотографій, зафіксували більше 2000 використаних або розірваних боєприпасів, більшість із яких кваліфікується як неточна. 

росія керується приголомшливо варварською та старомодною воєнною стратегією. Окупанти гатять по українських містах ракетами та іншими боєприпасами, більшість із яких вважаються грубими пережитками «холодної війни». Їм бракує точності, тому для знищення цілі потрібно використовувати ракет у більшій кількості. Це підвищує ймовірність падіння снарядів і ракет у житлових районах. Вони вбивають, калічать та знищують усе без винятку. Атаки окупантів призвели до загибелі й поранень серед мирних жителів, зокрема дітей, руйнування критичної інфраструктури тощо.

Військові фахівці зазначають: в Україні росіяни використовують тактику Другої світової – просто бомблять людей.

Через труднощі зі збором інформації вказані цифри применшують справжній масштаб використання забороненої зброї на полі бою в нашій країні. 

А кремлівський карлик укотре спробував виправдати своє вторгнення до України, тепер ще й заявляючи, що це рішення «суверенної країни, в якої є безумовне право, засноване на статуті ООН». У цьому контексті російський диктатор традиційно згадав свої пропагандистські тези про те, що вторгнення скероване «на захист жителів «народних республік» Донбасу». І не забув згадати свої побрехеньки, що ці жителі «протягом 8 років зазнавали геноциду з боку Києва». Також звинуватив у гріхах Захід. Ці брехні путін сплітав на петербурзькому міжнародному економічному форумі. Звісно, ніхто у них не вірить, крім самих росіян. 

Який стосунок «дрн» та «лнр» мають до іншої частини України, яку нещадно руйнують росіяни, бункерний дід не пояснив. 

Поки ЗСУ стримують навалу росіян, у Європі вирішують, чи бути Україні в Євросоюзі. Єврокомісія рекомендувала Раді ЄС надати Україні статус кандидата у члени Євросоюзу. 

Україна проходить до євроспільноти тяжкий шлях, якого не долала жодна країна. І треба визнати: якби не було 24 лютого, то малоймовірно, що зараз ішлося б про статус кандидата нашої держави у члени ЄС. Раніше високопосадовці-євросоюзівці обмежувалися традиційними політичними висловлюваннями, що Україна належить до європейської родини. І все. Але 24 лютого – дата, яка розділила життя нашої країни на «до» та «після». І Європи та світу в тому числі… 

Остаточне рішення щодо того, чи надавати Україні статус країни-кандидата в ЄС, планують ухвалити під час саміту, який відбудеться 23-24 червня. Чекаємо, бо…

Сьогодні майбутнє Європи та світу залежить від України й того, чи зможемо ми вистояти. Для цього нам потрібна допомога. На жаль, майже після чотирьох місяців жорстокої війни далеко не всі в Європі це розуміють.

Як зазначив співзасновник та директор економічних програм Ukrainian Institute for the Future Анатолій Амелін, деякі європейці та європолітики живуть у парадигмі вчорашнього дня і хочуть повернутися у комфортні часи. Вони орієнтуються на свій електорат. І, зокрема, хочуть продовжувати заробляти на ринку росії, продаючи продукцію на 100 мільярдів євро на рік. А також вважають, що «треба просто припинити стріляти». Але Україні. І що нам слід піти на поступки й подарувати бандитам частину нашої території.

Це – самообман. Бо що насправді вони матимуть, коли не буде України? 

Найперше, зросте вплив росії. На ринок праці Єврозони ринуть мільйони голодних людей із Африки та Близького Сходу. Агресор посилить монополію на міжнародних ринках. Тому промисловість і ВПК Європи та США потрапили б у велику залежність від московії. Крім того, кремль отримав би змогу контролювати понад 30% світового ринку зерна, що призвело б до нових поступок росії з боку країн Заходу та зростання нестабільності у світі. 

Подібних прикладів чимало. А ще, за словами згаданого експерта, не факт, що біля кордонів ЄС не стояли б російські «буки» та «іскандери». Тимчасово. А потім… росія неодноразово наголошувала на своїх апетитах – йдеться про країни Балтії, Скандинавії, Польщу, Румунію… Не доведи, Господи, аби таке сталося, бо Європа перетворилася б на пекло… Тож українці зараз проливають кров не лише задля майбутнього своєї країни, а й Європи. 

А в ООН знову наголошують: світові загрожує пекло на землі, якщо війна в Україні не буде зупинена і не вдасться відкрити порти: дефіцит може дестабілізувати країни, що залежать від експорту пшениці з України та росії. За словами директора Всесвітньої продовольчої програми ООН Девіда Бізлі, ще до війни світ зіткнувся з безпрецедентною глобальною продовольчою кризою через СOVID-19 та зростанням цін на пальне. Тоді думали, що гірше вже бути не може. Виявляється, може…

Це дуже лякаючий час. «Найкраще, що ми можемо зробити прямо зараз, – покласти край цій чортовій війні між росією та Україною і відкрити порти», – сказав Бізлі. 

…Для України цей тиждень історичний: сподіваємось на новий європейський статус. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн висловила оптимізм щодо рішення лідерів держав ЄС про надання нашій країні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу. Про це вона заявила в ефірі німецького телеканалу ARD

Фон дер Ляєн зауважила, що останніми тижнями та місяцями було проведено інтенсивну роботу з державами-членами, вона особисто спілкувалася з лідерами, двічі відвідала Україну. «Нам вдалося переконати дуже-дуже багатьох», – підкреслила європолітикиня. І назвала не лише стратегічним інтересом, але й моральним обов’язком європейців підтримати в ці важкі часи мужніх українців і зробити можливим для них шлях у ЄС, адже «вони на це заслуговують». 

Слід віддати належне Урсулі фон дер Ляєн. Вона демонструє незвичайні мужність та лідерство в ці місяці. Українці також вдячні за підтримку британському прем’єру Борису Джонсону, керівництву Польщі, США. Нам продовжують допомагати чимало країн, політиків, світових знаменитостей, простих людей… Українські ж захисники не перестають дивувати світ своєю мужністю, вмінням швидко освоювати західну військову техніку і неймовірною любов’ю та жертовністю в ім’я своєї Батьківщини.         

Слава Україні! Слава Героям!

Ольга ЧОРНА. 

(Фото з відкритих інтернет-джерел).

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *