Сьогодні – День державного прапора України, Європейський день пам’яті жертв сталінізму і нацизму

Сьогодні – День державного прапора України, Європейський день пам’яті жертв сталінізму і нацизму

23 серпня – день пам’яті святого Лаврентія Римського. Лаврентій народився в місті Оска (територія сучасної Іспанії) і був учнем архідиякона Сиксти. Щойно Сикст став римським єпископом, Лаврентія висвятили в диякона, доручивши йому турботу за хворими та нагляд за майном церкви. Імператор Валеріан оголосив гоніння за християнами, почали страчувати багатьох священників, простих християн позбавляли майна. Наставник Лаврентія став першою жертвою. Його за наказом імператора обезголовили.

Сикст передбачив своєму учневі, що тепер він піде його шляхом, тому велів Лаврентію продати всі скарби церкви. Дійсно диякона незабаром кинули до в’язниці. Але навіть там він зцілював хворих і здійснював інші дива. Через кілька днів римський префект звелів Лаврентію віддати йому всі церковні скарби. Диякон попросив у нього три дні, а потім прийшов із бідняками, нужденними і сказав, що вони є справжніми скарбами церкви. Лаврентія піддали жорстоким тортурам. Через них святий помер.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 23 серпня:

1866 рік – за Празькою угодою Венецію передають Королівству Італія;

1904 рік – запатентували автомобільний шинний ланцюг;

1918 рік – Рада міністрів Української Держави затверджує постанову про створення в Києві Державного драматичного театру;

1919 рік – під час наступу на Київ армія УНР займає Новоград-Волинський;

1943 рік – визволення Харкова від німецьких окупантів;

1975 рік – відкриття Харківського метрополітену;

1990 рік – у Бердянську на місцевому стадіоні “Торпедо” вперше стартує міжнародна музично-екологічна акція “САМ” (“Врятуємо Азовське море!”) і вперше на великому міжнародному форумі над стадіоном піднімають синьо-жовтий прапор (згодом дата стане Днем Державного Прапора України);

1994 рік – створена нагорода “Герой України”;

1998 рік – встановлене звання Герой України.

Цього дня народилися:

1867 рік – український поет, прозаїк та громадсько-політичний діяч Осип Маковей;

1870 рік – військовий і політичний діяч; генерал-хорунжий армії Української Народної Республіки Володимир Сікевич;

1974 рік – український письменник, поет, перекладач, громадський активіст Сергій Жадан.

Який день в Україні і світі

23 серпня в Україні святкують День державного прапора. Синьо-жовтий стяг цінний кожному українцю своєю історією та тими жертвами, які були принесені заради нього. Прапори, як відомо, існували ще в давніх культурах, проте визначити, де саме вони виникли вперше, неможливо. Дослідники вважають найдавнішими прапори Давньої Індії, Китаю, Персії. Зазвичай в ті часи знамена використовувалися під час битв та у військових походах. А вже в середні віки вони стали способом ідентифікації певних особистостей. Наприклад, в Європі окремі знамена мали лицарі.

На прапорах Русі довгий час домінували червоні та білі кольори, як свідчить “Слово о полку Ігоревім”. Після встановлення християнства почали набирати популярність синьо-жовті барви, але в ті часи ще не існувало єдиного державного прапора. За часів розквіту козаччини в Україні з’явилися корогви – особливі стяги козаків. Вони мали синьо-жовті та червоно-малинові кольори. Синє тло стало переважати вже у XVIII столітті. На численних маніфестах 1917 року синьо-жовті стяги вже майоріли як символ надії українців на національну незалежність.

Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації. На 150-й сесії виконавчої ради ЮНЕСКО запропонували створити таку важливу подію. Саме цього дня 1791 року у Сан-Домінго (нині Домініканська Республіка) та на Гаїті відбулося повстання рабів. Воно запустило механізм ліквідації работоргівлі по всьому світу. 1998 року на Гаїті вперше вшанували пам’ять жертв работоргівлі.

Європейський день пам’яті жертв сталінізму і нацизму. Дата була створена, щоб нагадувати громадськості про страшну подію, яка сталася 1939 року, коли був підписаний пакт Молотова-Рібентропа. Історики розглядають документ як злочинну угоду між Гітлером і Сталіним, яка і запустила весь механізм Другої світової війни. За цим пактом передбачалося повне знищення Естонії, Польщі, Латвії та Литви як самостійних держав та розподіл їхніх територій. Аж до 1941 року Радянський Союз постачав нациській Німеччині потрібні сировину та різні матеріали для здійснення агресії на території Європи.

День дослідників Інтернету. Свято присвячене всім користувачам Мережі, які своєю діяльністю формують цифровий світ саме таким, яким ми знаємо його сьогодні. 1989 року британський вчений-комп’ютерник сер Тім Бернерс-Лі розробив Всесвітню павутину. Тоді він працював в ЦЕРНі, Європейському фізичному дослідницькому центрі. Однак для громадськості Мережа була відкрита лише 23 серпня 1991 року.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *