Сьогодні Всеукраїнський день дошкілля: реалії війни у чортківському дитсадку “Золота рибка”

Сьогодні Всеукраїнський день дошкілля: реалії війни у чортківському дитсадку “Золота рибка”

  Дошкільний навчальний заклад №1 «Золота рибка» Чортківської міської ради перший серед освітніх закладів міста гостинно відчинив свої двері вихованцям під час воєнного стану. 

    Чи хвилювалися ми, розпочинаючи свою роботу? Звичайно. Адже розуміли, яку велику відповідальність за життя і здоров’я малюків беремо на себе. Тим паче, що наше місто зазнало ракетного удару і можливість повторення прильотів існує. Ми усвідомлювали, що маємо лише кілька хвилин, щоб вивести дітей в укриття, а це може бути у будь який момент робочого дня, навіть піч час сну вихованців, що створює додаткові  непередбачувані обставини. Найперше, потрібно було навчити працівників, щоб кожен чітко знав порядок своїх дій та маршрут евакуації. Людей потрібно було підготувати ще й морально. 

Не укриття, а простір для життя

    Наші творчі працівники облаштували підвальне приміщення, згідно вимог інструкції, а ще розмалювали та прикрасили, створивши комфортні умови перебування малюків в укритті. Кожна вікова група має свій простір, обладнаний меблями та матеріалом для занять і творчої праці дітей. Крім того укриття обладнане пожежною сигналізацією, туди проведено інтернет, діти мають змогу переглядати мультфільми.

 У закладі працює практичний психолог, яка спостерігає за емоційним станом дітей, проводить корекційну роботу, вчить малюків долати страхи з допомогою спеціалізованих методик. Вони включають у себе елементи музико та казкотерапії, роботу з піском, глиною, фарбами та природнім матеріалом. Позитивні емоціі  у дошкільнят виникають під час спілкування з тваринами із живого куточка. Психологічна підтримка фахівця також до послуг працівників та батьків вихованців. 

.Коли ми почали працювати, а це було 2 травня, то в дитсадок прийшло 18 дітей, а зараз відвідує до 70-ти вихованців, працює 7 садкових груп. Діти раннього віку, поки що залишаються вдома, адже зрозуміло, що малюкам ясельного віку потрібен особливий догляд, якого ми в даних умовах не можемо забезпечити. 

    Особливе хвилювання було під час першої тривоги. Я не знала, як діти будуть реагувати. Але на моє здивування евакуація пройшла спокійно. Кожна дитина мала тривожний рюкзачок, в якому знаходились: вода, печиво, ліхтарик та улюблена іграшка. Усі діти організовано зайшли, тихенько сіли на лавочку, хвилину посиділи мовчки і стали діставати із наплічників свої речі. Треба було бачити обличчя цих маленьких людей, які по-дорослому себе поводили, висловлювали думки, аналізували ситуацію. Хтось першим проявив ініціативу, хтось підхопив і усі разом – дорослі та діти, заспівали «Червону калину». Тепер  під час тривоги і повстанських пісень співаємо і виконуємо сучасні руханки та граємо ігри.

     Їх будуть називати «дітьми війни», це факт, але пройшовши разом з нами цей шлях, вони виростуть справжніми українцями, стануть патріотами своєї землі. Частина наших вихованців зі своїми родинами тимчасово переїхали до сусідніх країн, але ми спілкуємося і надіємося на їх повернення. А ще з великою любов’ю ми прийняли у свою садкову родину дітей із сімей вимушених переселенців, обгорнули їх турботою та материнським теплом. Змінилися умови нашої роботи, змінилися пріоритети. Але незмінною залишається наша безмежна любов до дітей, до України і наша велика спільна мрія – священна Перемога! 

    Принагідно вітаю велику дошкільну родину колег-освітян Тернопільщини із професійним святом – Всеукраїнським днем дошкілля. 

Ти земної любові вітрильник – дошкільник,

Ти в душі – первозданне дитя,

Ти в світлиці дитинства – світильник,

Що освячує шлях майбуття.

Ти – дошкільник. Ти – сонце для світу,

Ти натхнення, творець, чарівник,

Охоронець рожевого цвіту,

Невгамовний сіяч – садівник.

У сумлінні не рівня нікому,

Ти провісник життя, що гряде,

Мандрівник, що не знаючи втоми,

Наше завтра за руку веде!

Раїса ОБШАРСЬКА,

директорка ДНЗ №1 «Золота рибка».

м. Чортків.     

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *