Страхові виплати під час карантину: як і кому призначатимуть

Страхові виплати під час карантину: як і кому призначатимуть

Наприкінці минулого року працівники управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області брали участь у прямому ефірі під назвою «Реальні справи». Розповідали, як завжди, про конкретні речі: різні види виплат, роботу з потерпілими на виробництві, страхувальниками. Бо часто за лавиною слів ховається суть тих справ, які щоденно будують наше з вами майбутнє. Будують з особливою відповідальністю.

Адже в теперішніх умовах надзвичайної ситуації в державі, викликаної епідемією COVID-19, людям потрібні лише слова підтримки і конкретна, адресна турбота про кожного. Їм необхідно вижити, зберегти здоров’я та працездатність. Тому розповідаємо людям, що ми для них робимо і про те, чим ще можемо їм допомогти. Адже для них і працюємо, навіть в умовах карантину.
Фонд соціального страхування України після медичних установ та служб порятунку разом із організаціями соціальної сфери стоїть на передовій фінансового захисту людини праці. Того захисту, який тепер допомагає вижити усім, хто захворів чи отримав травму на виробництві, збирається стати матір’ю. Усім 12 мільйонам застрахованих осіб, які платять єдиний соціальний внесок. У Тернопільській області таких осіб – 184 тисячі. А ще понад дві тисячі потерпілих на виробництві та членів їх сімей. І для усіх Фонд – надійний партнер, який вчасно виплачує кошти за тимчасовою втратою працездатності, по вагітності та пологах, на поховання та фінансує близько тридцяти видів допомог і медико-соціальну реабілітацію людям з інвалідністю, які потерпіли на виробництві. А тепер під час епідемії Фонд виплачуватиме працівникам, які перебувають на самоізоляції під медичним наглядом.
Як відомо, карантин продовжено до 24 квітня. У Тернопільській області від початку року лише на допомоги з тимчасової втрати працездатності, на поховання та на вагітність і пологи відділення УВД ФССУ в області вже виплатили 48,9 млн. грн. На період дії карантину Фонд здійснюватиме виплати за листками непрацездатності за розширеним переліком страхових випадків.
Зазначу, наразі МОЗ, Міністерство соціальної політики та ФССУ готують зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ № 455. Змінами буде визначено порядок видачі лікарняних листків особам на період перебування їх у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій. Будемо жителів краю постійно інформувати.
Допомога від Фонду за цим страховим випадком буде складати 50% від середньої зарплати застрахованої осіб. Зверніть увагу – незалежно від тривалості страхового стажу цієї особи, і буде фінансуватися Фондом в розмірі 50%, починаючи з шостого дня непрацездатності. Перші п’ять днів оплачуються за рахунок коштів роботодавця. Дуже важлива норма, на яку потрібно обов’язково звернути увагу: є відмінності виплати лікарняних листів під час карантину, і тих випадків, коли особа буде перебувати в закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом.
У чому саме полягають ці відмінності? Директор виконавчої дирекції ФССУ Олена Дума зазначає: «Різниця в тому, що тимчасова непрацездатність застрахованої особи, викликана карантином, повинна бути зафіксована органами санітарно-епідеміологічної служби та надається з першого дня за весь час відсутності на роботі з цієї причини. Тобто підставою для оплати Фондом лікарняного під час карантину повинен бути виданий лікарняний лист, накладений органами санітарно-епідеміологічної служби. Наприклад, ФССУ – це орган, який здійснює оплату лікарняних в разі захворювання застрахованої особи або члена його сім’ї. Загальні правила передбачають: якщо захворіла застрахована особа, тоді листок непрацездатності видається лікарем-терапевтом і оплачується Фондом соціального страхування, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до одужання. Якщо захворіла дитина віком до 14 років застрахованої особи, то лікарняний отримує один з працюючих батьків, і він оплачується Фондом з першого дня хвороби дитини до її одужання, але не більше 14 календарних днів. Якщо захворіла дитина до 14 років і перебуває в стаціонарі з одним з батьків, то листок непрацездатності оплачується з першого дня за весь час перебування в стаціонарі».
В області ситуація з поширенням короновірусу склалася непроста. Тому хочу ще раз нагадати усім жителям краю – дотримуйтесь карантину. Від цього залежить не лише ваше здоров’я і життя, а й усіх, хто поруч. Адже вірус поширюється неймовірно швидко.
Зараз у Фонді створюється лінія «соціальної довіри», до якої долучаться більше сотні волонтерів по всій Україні, а також представники наших робочих органів. Постійно моніторимо стан із захворюваністю в області. У нас давно практикується особистий підхід, увага до кожної людини, адже в умовах самоізоляції перебуває чимало осіб, які потребують першочергової фінансової і навіть психологічної підтримки. Те ж саме – і з поінформованістю про послуги.
Ми живемо в часи розвинутих інформаційних технологій, коли кожен може довідатись про те, що йому необхідне, є доступ до інформації. На всіх інформаційних ресурсах – веб-сайті ФССУ, сторінках у соцмережах Фейсбук, Твіттер, Телеграм, постійно оновлюється і поширюється інформація про стан виплат, зміни в підзаконних актах, усе те, що цікавить людей стосовно роботи Фонду. В області поширюємо інформацію не лише на телебаченні, пресі, а й вебсайтах міської та районних РДА, районних рад, ОТГ та інших організацій та установ. В умовах карантину наше інформування громадян триває.
Постійно звертаємось до застрахованих осіб, потерпілих на виробництві, яких цікавлять ті чи інші питання: якщо є найменше непорозуміння, нез’ясованість – телефонуйте до працівників районних чи Тернопільського міського відділень чи в управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області на «гарячу лінію» за номером: (0352)52-72-21. Працівники Фонду в режимі дистанційного доступу завжди готові допомогти, надати необхідну консультацію. Адже бувають різні випадки, коли від коштів залежить життя людини. Ще раз звертаюся до краян – дотримуйтесь умов карантину, бережіть себе!

Федір БОРТНЯК, в.о.начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *