Світлодіодне освітлення: історія і переваги

Світлодіодне освітлення: історія і переваги

Колись для того щоб вигадати звичайнісіньку лампочку розжарювання Томас Едісон провів декілька тисяч дослідів поки не добився свого. З того часу, з 1879 року можна сказати по справжньому почалась історія промислового використання електричного освітлення. Але вченні не були б вченими якщо б не хотіли б постійно все покращувати і вдосконалювати. Не оминули своєю увагою вони і сферу освітлення.

До найбільшого ривка в цій сфері науки призвело відкриття напівпровідникових явищ. Це сталося в середині двадцятого століття і з тих пір дослідження напівпровідників, чи іншими словами діодів не припиняться ні на хвилину. Завдяки цим чудо матеріалам ми отримали весь той світ в якому живемо: мобільні телефони, телевізори, інтернет, комп’ютери і багато чого іншого, на щоб ви не поглянули з того що вас оточує там скоріш за все є напівпровідники, або ж ця річ була виготовлена з використанням діодів.

Так, зокрема, якщо ви піднімете голову догори ви скоріш за все побачите вже не звичайну лампу розжарювання, а світлодіодне освітлення. За формою вона буде такою ж як і лампочки з вольфрамовою волосінню, добре знайомі нам з дитинства, але за змістом це принципово інша річ. Хоча функції виконує ті самі.

Переваги світлодіодного освітлення

Ви спитаєте: навіщо обирати щось нове, якщо і старе працює так як треба?  На це є декілька причин:

  • Економічність. Світлодіодна лампочка споживає приблизно в 10 разів менше електроенергії ніж звичайна;
  • Безпечність. Так як діод споживає менше потужності навантаження на проводку буде значно меншим, таким чином вона не буде грітись. Ви тільки подумайте, скоріш за все ваш будинок був збудований в ті часи коли люди і не могли уявити скільки буде електроприладів, тому запас міцності дротів не такий вже й великий;
  • Строк служби. Тільки уявіть світлодіодна лампа має запас роботи в 30 – 100 тисяч годин;
  • Стійкість. Зверніть увагу на те якою крихкою здається лампочка розжарювання, так от вам це не здається, не сильний удар чи вібрація і вона виходить з ладу, чого не можна сказати про діодну;
  • Не вразлива до перепадів напруги в мережі.

Ретрогради і противники прогресу свою не любов до світлодіодного освітлення аргументують тим, що воно не природнє, «холодне» і шкідливо впливає на здоров’я людини, а тим паче на дитячий організм. Але це міф, по-перше уже широко застосовуються діоди з так званим «теплим світлом» тобто в тому ж спектрі що і звичайні лампи розжарювання.

Тому якщо ви ще не перейшли на цей тип освітлення – не гайте часу, заходьте на сайт інтернет магазину elektrovoz.com.ua там ви знайдете все що потрібно для того зоб модернізувати освітлення в своїй оселі. Окремо хочеться зазначити – що весь представлений товар сертифікований і відповідає всім українським і міжнародним стандартам якості. Тому купуючи в них ви можете не хвилюватися за безпечність всіх виробів. Оплатити товар можете прямо на сайті магазина, замовлення ж буде відправлено на наступний день Новою Поштою.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *