
Лише за дві доби, 22 та 23 березня, пожежно-рятувальні підрозділи Тернопільщини ліквідували понад 40 загорянь сухої рослинності. Полум’я ширилося відкритими територіями, загрожуючи будинкам, господарським спорудам і лісовим масивам.
Гусятинська, Збаразька, Козівська, Теребовлянська, Кременецька, Підволочиська, Великодедеркальська, Колиндянська, Байковецька, Борсуківська, Білецька, Бережанська, Нараївська, Бучацька, Трибухівська, Зборівська, Шумська ТГ – це лише частина громад, де вогонь спалахнув на полях, луках і обабіч доріг.
Про це повідомили у пресслужбі ГУ ДСНС України в області.
Наймасштабніші загорання зафіксовано:
3,5 га – поблизу села Лазарівка Монастириської ТГ;
2,5 га – поблизу села Нападівка Борсуківської ТГ;
2 га – у селах Кам’янки Підволочиської ТГ, Пробіжна Колиндянської ТГ та Біла Чортківської ТГ.
Рятувальники вчасно приборкали полум’я, врятувавши житлові та господарські будівлі. У селі Вільхівчик під вогнем опинилися два житлових будинки – їх вдалося зберегти. У Кам’янках вогонь вдалося зупинити за лічені метри від лісу площею 3 га. Аналогічна ситуація – у селі Рай Бережанської ТГ, де вогонь міг охопити ліс.
До гасіння пожеж залучалися десятки підрозділів ДСНС, місцеві пожежні команди, а в деяких випадках і мешканці сіл.
А ще 23 березня рятувальники ліквідували пожежу житлового будинку у місті Збараж. Вогонь пошкодив покриття та знищив речі домашнього вжитку на площі 30 м ка, однак будівлю вдалося врятувати.
Причини загорянь встановлюються, проте більшість таких випадків — наслідок людської недбалості. Спалювання сухостою, яке, здається, “невинною справою”, призводить до великих втрат і несе загрозу не лише природнім екосистемам, а й життю та здоров’ю людей.
Закликаємо мешканців області не випалювати траву! Пам’ятайте, що полум’я не знає меж і може вийти з-під контролю в будь-яку мить.