ТОП-10 фактів, чим корисний грейпфрут

ТОП-10 фактів, чим корисний грейпфрут

Соковитий, м’ясистий, з приємним ароматом і доволі пікантним гіркуватим смаком, цей незвичайний фрукт – один із найзагадковіших з родини цитрусових. Грейпфрут, або «виноградний фрукт» – таке ім’я дали йому ямайські торговці. На величезних деревах ростуть плоди у вигляді грон, що нагадують виноградні. Вважається, що цей фрукт є гібридом апельсина й помело, а його творцем називають ботаніка Гріффітса Хьюджеса з острова Барбадос. Сам Гріффітс прозвав плід «райським».

Незважаючи на те, що світ вперше про грейпфрут дізнався ще в XVII столітті, вчені досі відкривають у ньому нові властивості. Сьогодні існує близько 20 видів цих плодів, які різняться за смаком і кольором м’якоті: від білої до яскраво-рожевої. Тож, які корисні властивості грейпфрута?

Джерело вітамінів

Грейпфрут містить майже половину добової норми вітаміну С, завдяки чому широко використовується як натуральний продукт, що підтримує імунітет. Крім того, вітаміни в грейпфруті представлені рідкісним Р і незамінним А.

Природний антидепресант

Ефірні олії, якими багатий фрукт, допомагають боротися зі стресом. Щоб підвищити працездатність і настрій, достатньо почистити руками один свіжий плід. Аромат подарує бадьорість і легкість.

Засіб від «поганого» холестерину

Ці лікувальні властивості грейпфрута були детально вивчені в Єврейському університеті в Єрусалимі. Науково доведено, що пектин виводить з організму холестерин. З цією метою лікарі рекомендують їсти плоди з насиченою рожевою м’якоттю, у яких пектину набагато більше, ніж у світлих плодах.

Допомога травленню

Користь грейпфрута для травлення криється у великій кількості рослинних волокон, які стимулюють роботу кишечника. Його рекомендують у профілактичних цілях при хронічних запорах.

Чудовий антиоксидант

Антиоксиданти допомагають зберігати молодість і здоров’я організму. До таких диво-продуктів належать і грейпфрути. Антиоксиданти у плодах ефективні в боротьбі з багатьма хворобами.

Підтримка серця й судин

Грейпфрути містять багато калію, а це – головний помічник у підтримці здоров’я серця та судин. Його рекомендують для профілактики атеросклерозу та серцевої недостатності.

Протидіабетичний фрукт

Сучасним дослідникам вдалося на практиці довести унікальну властивість грейпфрутів знижувати рівень інсуліну в крові. Вся справа в нарингенині – антиоксиданті, який підвищує чутливість організму до інсуліну. У результаті фрукт допомагає підтримувати вагу й цукор у нормі.

Профілактика гепатиту С

У наукових лабораторіях світу провели низку випробувань, і виявилося, що нарингенин на 80% знижує поширення вірусу гепатиту С. Поки що ці дослідження знаходяться на вивченні, але позитивний результат вже підтверджено.

Поліпшення стану крові

Разом із печінкою та гранатовим соком сучасні лікарі рекомендують при недокрів’ї вживати грейпфрут. Корисність полягає в наявності тих самих антиоксидантів і каротиноїдів.

Ефект при схудненні

Грейпфрутові дієти – це не міф. «Райські плоди» дійсно відіграють чималу роль у гонитві за бажаною фігурою. Вони не тільки поліпшують травлення і виводять «шкідливий» холестерин, а й допомагають контролювати апетит. Хто б міг подумати, але всього 1–2 часточки здатні розбудити смакові рецептори й знизити бажання з’їсти величезну тарілку «некорисного» смачненького. Щоправда, без дотримання загальної дієти й здорового раціону всі старання будуть марними.

Шкода й протипоказання «райського плода»

Грейпфрут треба вживати дозовано й обережно. За його апетитною екзотичною зовнішністю криється доволі підступна властивість. Група дослідників із Канадського Інституту охорони здоров’я Лоусона довели, що всього один «райський плід» здатний викликати серйозну інтоксикацію організму. Аж до летального результату. Лякатися не варто й назавжди відмовлятися від фрукта теж, якщо ви не вживаєте ліки певної групи.

Грейпфрут не можна вживати разом із ліками для зниження холестерину: всі препарати групи «статини». Загадка криється в тому, що особливі речовини грейпфрута блокують властивість печінки синтезувати білок. Таким чином, орган не справляється зі своїми обов’язками, а одна таблетка, запита грейпфрутовим соком, прирівнюється до п’яти-десяти, запитих водою.

Ще одна група таких медикаментів – блокатори кальцевих каналів і ліки при порушеннях ритму серця. Грейпфрут різко підвищує концентрацію засобів і підсилює ефект у кілька разів.

Також відмовитися від фрукта варто всім, у кого є алергія на цитрусові. Крім того, у разі неправильного вживання грейпфрут може завдати шкоди шлунку й зубній емалі. Велика кількість фруктових кислот протипоказана людям із хворобами шлунково-кишкового тракту.

Як часто можна їсти грейпфрут?

Щоб мінімізувати шкоду й отримувати від фруктів тільки користь, лікарі-дієтологи рекомендують включати до раціону свіжовичавлені соки, а також плоди не частіше 1–2 рази на тиждень. Оптимальний час, коли краще їсти грейпфрут, – середина дня. А ось натще – протипоказані всі цитрусові.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *