У Гуштині Скала-Подільської громади на Тернопільщині відновили і освятили могилу борцям за волю України

У Гуштині Скала-Подільської громади на Тернопільщині відновили і освятили могилу борцям за волю УкраїниУ свято Покрови Пресвятої Богородиці та день вшанування захисників та захисниць України після Божественної Літургії гуштинці зібралися біля символічної могили борцям за волю України, аби освятити її і вшанувати полеглих українських Героїв.
Символічну могилу спорудили у Гуштині ще в 90-х. Займався усім 89-річний політв’язень, учасник Воркутинського повстання Павло Хома. Саме він змайстрував величезний металевий хрест, який здіймається в небо. Але з час поступово руйнував пам’ятку. Тож Павло Хома звернувся за допомогою до директора ПАП «Дзвін» Василя Градового і виконавчого директора Олега Гундзика. Завдяки аграріям вдалося оновити патріотичний символ села.
Панахиду в пам’ять полеглих і чин освячення могили борцям за волю України здійснив місцевий парох отець Олег Сушельницький. Він зі словами вітання і молитви звернувся до захисників нашої держави.


Урочистості розпочала староста села Гуштин Тетяна Білик. Вона наголосила у вітальному слові, як важливо берегти пам’ять про людей, які віддали свої життя за Україну, говорила про відчайдушність і героїзм учасників УПА та подякувала усім причетним за відновлення символічної могили борцям за волю України.
Ведучі дійства Людмила Слободян та Ангеліна Чіпак розповіли про односельчан, які були учасниками національно-визвольних змагань і віддали свої життя за рідну землю. Їх вшанували хвилиною мовчання.
Зворушливим був виступ ініціатора і організатора цього проекту Павла Хоми. Він прочитав три патріотичні поезії і подякував усім за відновлення патріотичного символу села.
Слова пам’яті полеглим воїнам і вдячності сучасним захисникам у День їхнього свята прозвучали з уст директора ПАП «Дзвін», депутата обласної ради Василя Градового, виконавчого директора Олега Гундзика, депутата Скала-Подільської ОТГ Павла Андрушківа, голови Скала-Подільської ОТГ Ігоря Лободи, голови районої організації політв’язнів і репресованих Галини Свідзінської, керівника шкільного музею «Історія хліба» Ганни Вериги.
Сільський хор під керівництвом директора Гуштинського будинку культури Олега Ковея виконав патріотичні пісні «Гей, на Півночі ,на Волині!», «Як у Цареграді», «Ішли ми до бою», «О, Україно!» Чоловічий ансамбль піднесено виконав «То не грім загримів». Дует у складі Тетяни Білик і Ганни Вериги зворушив всіх присутніх творами «У полі могила», «Ой, Боже, зглянься на нас»
Із щемом у серці присутні слухали «Молитву за Україну», яка полилася із уст талановитої виконавиці Ліани Лукаш. Школярі прочитали патріотичні поезії. Почесну варту біля могили несли учасники АТО Олег Лужняк та Володимир Боровський.
У Гуштині бережуть світлу пам’ять про українських Героїв і дякують за їх сміливість, відчайдушність і звитягу, за те, що ризикують своїми життями, за те, що, не вагаючись, віддали їх заради своєї країни.
Марія Горобець,
начальник ВПЗ села Гуштин.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares