У Гуштині Скала-Подільської громади на Тернопільщині відновили і освятили могилу борцям за волю України

У Гуштині Скала-Подільської громади на Тернопільщині відновили і освятили могилу борцям за волю України



У свято Покрови Пресвятої Богородиці та день вшанування захисників та захисниць України після Божественної Літургії гуштинці зібралися біля символічної могили борцям за волю України, аби освятити її і вшанувати полеглих українських Героїв.
Символічну могилу спорудили у Гуштині ще в 90-х. Займався усім 89-річний політв’язень, учасник Воркутинського повстання Павло Хома. Саме він змайстрував величезний металевий хрест, який здіймається в небо. Але з час поступово руйнував пам’ятку. Тож Павло Хома звернувся за допомогою до директора ПАП «Дзвін» Василя Градового і виконавчого директора Олега Гундзика. Завдяки аграріям вдалося оновити патріотичний символ села.
Панахиду в пам’ять полеглих і чин освячення могили борцям за волю України здійснив місцевий парох отець Олег Сушельницький. Він зі словами вітання і молитви звернувся до захисників нашої держави.


Урочистості розпочала староста села Гуштин Тетяна Білик. Вона наголосила у вітальному слові, як важливо берегти пам’ять про людей, які віддали свої життя за Україну, говорила про відчайдушність і героїзм учасників УПА та подякувала усім причетним за відновлення символічної могили борцям за волю України.
Ведучі дійства Людмила Слободян та Ангеліна Чіпак розповіли про односельчан, які були учасниками національно-визвольних змагань і віддали свої життя за рідну землю. Їх вшанували хвилиною мовчання.
Зворушливим був виступ ініціатора і організатора цього проекту Павла Хоми. Він прочитав три патріотичні поезії і подякував усім за відновлення патріотичного символу села.
Слова пам’яті полеглим воїнам і вдячності сучасним захисникам у День їхнього свята прозвучали з уст директора ПАП «Дзвін», депутата обласної ради Василя Градового, виконавчого директора Олега Гундзика, депутата Скала-Подільської ОТГ Павла Андрушківа, голови Скала-Подільської ОТГ Ігоря Лободи, голови районої організації політв’язнів і репресованих Галини Свідзінської, керівника шкільного музею «Історія хліба» Ганни Вериги.
Сільський хор під керівництвом директора Гуштинського будинку культури Олега Ковея виконав патріотичні пісні «Гей, на Півночі ,на Волині!», «Як у Цареграді», «Ішли ми до бою», «О, Україно!» Чоловічий ансамбль піднесено виконав «То не грім загримів». Дует у складі Тетяни Білик і Ганни Вериги зворушив всіх присутніх творами «У полі могила», «Ой, Боже, зглянься на нас»
Із щемом у серці присутні слухали «Молитву за Україну», яка полилася із уст талановитої виконавиці Ліани Лукаш. Школярі прочитали патріотичні поезії. Почесну варту біля могили несли учасники АТО Олег Лужняк та Володимир Боровський.
У Гуштині бережуть світлу пам’ять про українських Героїв і дякують за їх сміливість, відчайдушність і звитягу, за те, що ризикують своїми життями, за те, що, не вагаючись, віддали їх заради своєї країни.
Марія Горобець,
начальник ВПЗ села Гуштин.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *