У класичному університеті Тернополя відкрилася виставка Миколи Пазізіна

У класичному університеті Тернополя відкрилася виставка Миколи Пазізіна

У затишній залі Західноукраїнського національного університету відбулася цікава подія – відкриття виставки картин заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України, викладача соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ Миколи Пазізіна, яка присвячена Тарасу Шевченку.

В експозиції представлено 25 живописних робіт митця. Вони відображають світогляд майстра, змальовують красу рідного краю, випромінюють сонячну енергетику.

Микола Пазізін – художник-пленерист, митець дії, який не засиджується на місці. Натхнення для творчості він шукає в найрізноманітніших сферах життя. Виставка особлива тим, що митець зобразив місця Тернопільщини, де у свій час побував геніальний Тарас.

Звертаюсь до присутніх ректор ЗУНУ Андрій Крисоватий сказав: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая! Саме сьогоднішній захід у нашому університеті я б хотів розпочати зі слів славетного Тараса Шевченка. З великою шаною звертаюся до нашого митця зі словами подяки, що саме цю виставку він присвятив нашому Кобзареві, який не лише є поетом, а й художником. Віримо, що мистецтво додасть нам наснаги і впевненості, цінуємо майстрів, які творять для нас, популяризуймо українську культурну спадщину!»

Творче життя Миколи Івановича є надзвичайно активним. У художника було близько 400 виставок, з них понад 100 за кордоном та 60 – персональних.

До ювілею творчої діяльності відбулася його персональна тематична експозиція у Центральному будинку художника м. Києва, організована Міністерством культури та Національної спілки художників України. З 1990 року Микола Пазізін постійний учасник міжнародних виставок та пленерів живопису.

Микола Іванович є своєрідним генератором ідей, здатних змінити культурне життя нашого міста, зробити його динамічнішим, яскравішим, вивести на новий європейський рівень. За високу мистецьку майстерність, активну участь у культурно-мистецькому житті міста Тернополя та представлення  краю на міжнародному рівні художник нагороджений пам’ятними відзнаками та державними нагородами «Заслужений художник України» та «Заслужений діяч культури Польщі». Його твори зберігаються у музеях, державних установах та приватних колекціях шанувальників мистецтв України, Польщі, Італії, Австрії, Чехії, Словаччини, Німеччини, Франції, Ізраїлю, Австралії, Англії, Канади, США.

Деканка соціально-гуманітарного факультету Оксана Гомотюк зазначила: «Сьогодні ми усі задумуємося над культурою й мистецтвом, над його цінністю та розуміємо, що це четвертий елемент сталого розвитку, який має великий вплив на модернізацію цінностей України. Велика шана й честь Миколі Івановичу, який дозволив нам доторкнутися до його мистецтва, душі та серця».

Професія художника – це нелегка праця. І свій досвід хочеться передати молодому поколінню. Віднедавна Микола Пазізін – викладач мистецьких дисциплін освітньо-професійної програми «Графічний дизайн» СГФ університету.

Розповідаючи про написання картин, Микола Іванович промовив: «Сьогодні я представляю свою виставку пам’яті Шевченка. Основними роботами є портрет та краєвиди Тернопільщини й Чернігівщині, де перебував Тарас Григорович. Коли Кобзар був у Кременці, він підіймався на Замкову гору, яка зображена у моїй роботі. Ви можете переглянути  фрагмент архітектурного центру Кременецького ліцею, старий млин на околиці Кременця, акварельні роботи Почаївської лаври, мальовниче село Седнів на березі річки Снов».

До заходу також долучилися директор Тернопільського обласного художнього музею, заслужений діяч мистецтв України Григорій Шергей та директорка департаменту культури та туризму Тернопільської обласної державної адміністрації Світлана Байталюк, в.о. завідувача кафедри екології та охорони здоров’я Леонід Бицюра.

Студентка ЗУНУ Вікторія Шевчук подарувала художнику музичну композицію.

Викладачі, студенти та гості поринули в атмосферу мистецтва,  насолодилися переглядом творів, ознайомилися із творчими доробками художника.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *