У рідному селі Героя України Сашка Капіноса на Тернопільщині відбудеться «Свято українських традицій», приурочене його дню народження

У рідному селі Героя України Сашка Капіноса на Тернопільщині відбудеться «Свято українських традицій», приурочене його дню народження

«Свято українських традицій» на честь 35-ї річниці з дня народження Героя України Сашка Капіноса відбудеться 9 березня у селі Дунаїв Кременецького району на Тернопільщині.

Традиційно до дня народження Олександра Капіноса в Музеї Івана Гончара в Києві відбувався вечір його пам’яті. Торік діти, які приїхали на захід із рідного Сашкового села, своїм щирим захватом надихнули до проведення справжнього свята українських традицій на малій батьківщині Героя.

Тож цьогоріч 9 березня, напередодні 35-ї річниці з дня народження Олександра, в його рідній школі буде відтворено те, чим він жив, надихався та надихав.

У 27 років Сашко почав опановувати гру на бандурі, планував власноруч виготовити цей інструмент і кобзарювати по селах. Тож присутні на святі почують спів кобзарів.

На своїй малій батьківщині Олександр навчав молодь народним танцям, тому свято матиме танцювальну частину.

Молодий патріот започаткував уроки писанкарства напередодні Великодня у рідному краї, тож діти зможуть повчитися цьому мистецтву – й не тільки йому, адже майстри відкриють їм цілий світ різноманітних народних ремесел. А ще всі разом закликатимуть в Дунаїв весну, співаючи веснянки.

Сашко Капінос – громадський діяч, один із найактивніших учасників Мовного майдану 2012 року та Революції Гідності. Під час революції він став членом 35-ї штурмової сотні «Волинська січ» Самооборони Майдану.

Закінчив із відзнакою Львівський лісотехнічний університет. За покликом серця Сашко був землеробом, тому чимало зробив для розвитку фермерського господарства. Також він доклав зусиль до відродження свого рідного села Дунаїв і вельми переймався екологічною ситуацією в рідному краї.

У Кременецькому районі завдяки Олександрові постав пам’ятник полеглим у боротьбі за волю України. Для напису на ньому він обрав такі слова: «Коли я впаду, мою кров вип’є рідна земля, щоб виростити з неї траву для коня того, хто стане на моє місце…». Однак слова ці, на превеликий жаль, виявилися не просто значущими та промовистими, а ще й пророчими. Увечері 18 лютого 2014 року 29-річний сміливець отримав поранення в голову поблизу Будинку профспілок і наступного ранку помер через тяжку травму.

Програма заходів

11.00-14.00 – наукові експерименти та майстер-класи з народних ремесел для дітей:

наукові експерименти – Центр науки Тернополя;

гончарство – Руслан та Олесь Друки, м.Тернопіль;

витинанка – Галина Дудар, м.Тернопіль;

народна лялька – Алла Шушкевич, м.Тернопіль;

писанкарство – Ярослав Осадца та Анжеліка Кунонюк, м.Тернопіль;

іграшка з сіна – Ольга Закорчемна, м.Тернопіль;

петриківський розпис – Вікторія Романчук, м.Луцьк.

ліплення свищиків – Сергій Томашівський, м.Кременець;

писанка-крапанка для наймолодших/ Юлія Янчук, Богдана Гуменюк, м.Кременець;

народний розпис – Тетяна Балбус, м.Кременець.

14.00-15.00 – майстер-клас із дитячих традиційних народних ігор, веснянок:

Валерій Гладунець, Сусанна Карпенко.

17.00 – концерт за участі кобзарів, лірників, відомих українських виконавців:

Ярема Шевчук – колісна ліра, старосвітська бандура, м.Київ;

Святослав Силенко – старосвітська бандура, м. Київ;

Тарас Силенко – старосвітська бандура, м. Київ;

Андрій Ляшук – колісна ліра, м. Рівне;

Віктор Пашник – бандура, гітара, м. Львів;

Сусанна Карпенко, керівник гурту «Божичі», м. Київ;

Майстер-клас з традиційних українських танців/ троїсті музики, гурт «Варйон», м.Київ

Концерт веде Валерій Гладунець (у програмі концерту можливі зміни).

Місце проведення:

9 березня, субота, 11-00-20.00 години. Вулиця Шкільна, 11 (приміщення Дунаївської школи), село Дунаїв Кременецького району, Тернопільщина.
Захід відбудеться за участі:

Центру науки Тернополя; майстрів Тернопільського обласного осередку національної спілки майстрів народного мистецтва України; викладачів-митців Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка, майстрів народних художніх промислів Тернопільщини та Волині.

Організатори:

Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності.

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара».

Мистецьке об’єднання «Глечик».

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *