У школу по-новому: як нетрадиційно святкували День знань на Тернопільщині (ФОТО)

Пікнік замість лінійки, сучасні вишиванки замість радянської форми. Чи не вперше цього року більшість школярів розпочали навчальний рік без зайвого офіціозу і з позитивними емоціями. І хоч не у всіх закладах Тернопільщини навчальний рік розпочався з оновленими першими класами, всім необхідним устаткуванням і підручниками, та все ж цьогоріч по-особливому відчувалося, що люди хочуть змін і надзвичайно радіють, якщо їх вдається здійснити.

На День знань йдемо на пікнік

Міносвіти напередодні віддало право самим навчальним закладам вирішувати, коли вони проводитимуть урочистості та як саме святкуватимуть початок нового навчального року.

Учні тернопільської школи–ліцею №6 імені Назарія Яремчука відсвяткували День Знань у простому, зручному вбранні та без урочистої лінійки. Для дітей організували пікнік. На природі зібралися усі: школярі, діти та вчителі. Організували спортивні змагання, конкурси і забави. Як розповідає директор школи Олександ Остапчук, так відзначають Першовересень у закладі вже п’ять років поспіль. «Родинне вогнише» об’єднує всіх і задає хороший настрій для початку навчального року. Для старшокласників організували вечірку з діджеєм.

Учні трьох шостих класів  Тернопільської спеціалізованої школи №3 зустрічали першовересень, сидячи на зручних лавах амфітеатру у шкільному дворику. Дівчата-аніматори провели вікторину, всі охочі демонстрували свої таланти, змагалися у танцювальних батлах. Діти разом розучили пісню про рідну школу і заспівали її під супровід гітари разом з вчителями.

Замість радянської форми, яку дуже часто люблять одягати на свято Першого і Останнього дзвінка одинадцятикласники, у Струсівській школі-інтернаті діти спеціально підготували стильні українські костюми – вишиванки та віночки у одній кольоровій гамі та червоні спіднички. Одинадцятикласники у такому вбранні були красиві і сучасні. «Ось так мають виглядати українські випускниці», – коментували фото у соцмережах.

Нові меблі у всі школи доставлять до 15 жовтня

У  новому навчальному році на Тернопіллі працюватимуть 727 шкіл, у яких навчатиметься 108 700 учнів. За новим державним стандартом початкової освіти навчатимуться 12 200 першокласників. Це на 800 першокласників більше, ніж минулого року.

– На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної освіти «Нова українська школа» на 2018 рік виділено 106,2 млн.грн. З них 75,4 млн.грн. – субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, 25 мільйонів залишків освітньої субвенції обласного бюджету та 5,8 млн.грн – кошти місцевих бюджетів (співфінансування), – повідомила керівник управління освіти та науки Тернопільської ОДА Ольга Хома під час колегії.

На жаль, у багатьох закладів обіцяних оновлень поки що немає. З’ясувалося, що виникли проблеми із проведенням тендерів – учасники не з’являлися на торги, аудитслужба  відміняла їх через порушення у процедурі.

– Ряд підприємств, які мають необхідні ліцензії, повинні доставити меблі у школи Тернопільської області до 15 жовтня, – заявила Ольга Хома. – Методичні матеріали і комп’ютерну техніку повинні закупити до кінця вересня. Та найважливіше, аби відбулися зміни, повинні змінитися педагоги. Інакше результату не буде. Кошти у місцеві бюджети були направлені вчасно. Місцеві бюджети повинні були додати свої кошти на умовах співфінансування. Тут вже можна проаналізувати, коли були оголошені тендери. Це спільна відповідальність. Ринок меблів сьогодні не готовий забезпечувати ті обсяги, які потрібні, і робити це у визначений термін. Сьогодні ми робимо все для того, щоб в найкоротші терміни забезпечити школи всім необхідним.

Підручники є, але не для всіх

Школярі не отримали всі необхідні підручники. Зокрема, є інформація, що книг не вистачає для дітей 1, 5 і 10 класів.

– Для учнів 5 класів 90% підручників вже є в області, – каже начальник управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ольга Хома. – Що стосується першокласників, то книги повинні завести до 15 вересня. Десятикласники отримають підручники у жовтні. Варто зазначити, щодо 10 класу, то МОН попереджало і раніше, що підручники не надійдуть вчасно.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що від початку цьогорічний друк підручників мав низку ризиків, оскільки зараз друкується у 2,5 рази більше  підручників, ніж зазвичай – понад 18 млн примірників та одразу три партії підручників: для 1, 5 та 10 класів.

– Інститут модернізації змісту освіти (ІМЗО), що наразі відповідальний за експертизу підручників та їх закупівлю, буде реорганізований у зв’язку з порушенням термінів друку підручників, – заявила міністр. – Реорганізація передбачатиме зміну структури та повноважень Інституту – передачу експертизи підручників іншій установі, а також оновлення штату працівників установи.

При цьому підручники з усіх предметів 1, 5, 10 класів будуть розміщені на сайті Міністерства освіти і науки та ІМЗО до 1 вересня.

– Я закликаю вчителів не просити батьків докуповувати підручники, не просити їх купувати друковані зошити. Перший місяць вам вони будуть не потрібні, – заявила міністр.

Фото із соцмереж.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *