У Тернополі стартував екомарафон

У Тернополі стартував екомарафон

Щодня його учасники повинні змінити свій побут, аби врятувати природу.

Зокрема, у понеділок не використовували поліетилену, у вівторок –  пластику. середа – збирання сміття ідучи вулицею, четвер – пішки на роботу, п’ятниця – сортування сміття, субота – прибирання домівки екологічними засобами, неділя – перегляд екологічних стрічок.

Ініціював проект благодійний фонд «Єднання поколінь», який працює над популяризацією екологічної тематики.

  • Ми хотіли тернополянам практично показати, як можна жити екологічно, — розповідає координатор  проекту Ольга Гордієнко. — Я розповіла своїм друзям і на початку нас було тільки десять. Щоразу долучалося більше людей. Я не очікувала, що ця ідея викличе такий ажіотаж. Учасники щодня звітували про виконання завдань ‪під хештегом #‎eco_marafon_ternopil. Зізнавалися, що це сам процес дуже затягував, було цікаво і хотілося щодня долати нові перешкоди.

Ольга Гордієнко вже вісім місяців сортує сміття і не бере поліетиленових пакетів у магазині. Зізнається, головне почати.

  • Звичайно, виникають трунощі. До прикладу як купити м’ясо без поліетиленово пакета, — каже жінка. – Або ж коли збираєш сміття по дорозі, то розумієш, що треба ще рукавички, щоб не забруднювати руки. А ще одна з дівчат підказала місце де приймають поліетиленові пакетики. Кожен крок марафону допомагав нам знаходити нові виходи із складних ситуацій, інсайти, які ми зможемо використовувати на майбутнє.

У соцмережах люди діляться своїми успіхами.

«Китайці кажуть, що шлях у 1000 лльє починається з першого кроку! Тема екології – це не понти і не загравання, – пише у фейсбуці Наталя Орищак. – Якщо ми хочемо залишити своїм дітям і внукам затишну Планету, то повинні вже і зараз кожен щось для цього робити! Починаємо з себе, починаємо з наших дітей, близьких, друзів. Приєднуюсь сама і запрошую усіх».

До слова, минулого року у Тернополі 13-річна школярка Дарина Сліпченко  теж організувала екомарафон у мережі «Інстаграм», який тривав 7 днів. Дарина разом зі своїми підписниками вчиться роздільно збирати побутові відходи, здавати вторсировину на переробку, користуватись еко-пакетами та піклуватися про природу. До марафону долучилось чимало людей не лише з Тернополя, а й з інших регіонів України.

Ірина МАХТУРА.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *