У Тернополі започаткували унікальне свято здорового способу життя та відсвяткували 34-й день народження клубу «Нептун» (ФОТО)

Фестиваль «Галицькі моржі 2020»: змагання у крижаній воді, новий рекорд і серфінг у лютому

Більше сотні людей не лише з Тернополя, а й з сіл і міст області, Києва та Львова зібралися у парку «Топільче» на фестиваль зимового плавання «Галицькі моржі».

– У лютому ми відзначаєм 34-й день народження нашого клубу, – розповідає Богдан Поломацканич, голова громадської організації “Тернопільський міський клуб любителів загартовування та зимового плавання “Нептун””. –  Хотілось організувати щось незвичайне, щоби додати драйву, заохотити прийти до нас на святкування тернополян. Ми дуже вдячні кожному, хто долучився до свята і віддав за нас свій голос під час “Громадського бюджету”, адже це дозволило частково оновити локацію.

На фестивалі вперше в історії Тернополя та України у зимовий період організували перегони на серфінг-дошках та сноутюбах. Їх опановували відчайдухи – киянин Сергій Зеленецький та нептунець Іван Лесик. За сноутюбами на воду поставили серфінгові дошки, які також успішно довели до фінішу.

Сноутюби для фестивалю надав керівник “Савич-парку” Віталій Кирилов. Тернопільський віндсерфінговий клуб подарував нептунцям старі дошки для серфінгу – відтепер на них можна також плавати взимку.

Одним з головних випробувань свята став заплив на дистанцію 25 метрів. Першими змагання розпочали жінки. Представниці слабкої статі у холодній воді почувались комфортно, легко долаючи метри. Слідом за ними у воду пірнали чоловіки.

– Я ніколи в житті ще не заходив у воду взимку, – зізнається Андрій Балабух, учасник з села Яблунів Гусятинського району. – Відчуття важко передати. Ці метри подарували мені бадьорість і чудовий настрій. Дуже подобається приїжджати у Тернопіль в гості до нептунців. Вони до нас, ми до них. Здібні хлопці, й готують смачно!

Справжнім єднанням учасників фестивалю стало спільне занурення з довгими кульками в руках і вигуками: “Ми нептунці, ми моржі дружні, гонорові, долучайтеся до нас – будете здорові!”  Очолив сміливців сам бог Нептун в особі найстаршого моржа клубу 76-річного Михайла Тихановича. Разом до флешмобу долучились подруги – тернополянки журналістка Людмила Острозька та викладачка хімії Галицького коледжу Ольга Спільниченко.

– Нам дуже імпонує така ідея об’єднання, насправді, це дуже весело і здорово, коли люди спільно заходять у зимну воду – енергетика просто шалена, – зізнаються жінки.

Окрім плавання, флешмобу та розваг, цей недільний день подарував містянам новий рекорд для “Книги рекордів Тернополя” – Андрій Балабух із  Яблунова усього за 7 секунд розірвав щоденний відривний календар на 365 сторінок. Рекорд зафіксували представники “Книги рекордів”, сертифікат вручив міський голова Тернополя Сергій Надал. Разом з рекордсменом з  Хоросткова Василем Шевчуком Андрій влаштував своєрідне шоу рекордів. Василь показав різні види відтискань на цвяхах, ножах, Андрій розривав колоди карт та номерні знаки. На заклик спробувати повторити рекордні вправи, на диво, відгукнулись жінки-львів’янки – на ножах десять разів відтиснулась від землі Віра Мудра.

Міський голова вручив учасникам “Нептуна” подяки. Шанувальники зимового купання передали Сергію Надалу лист із закликом доєднатись до клубу і разом завершити його ремонт.

– Тоді наш клуб “Нептун” зможе набагато більше залучити людей, молоді, зможе зустрічати гостей не тільки з України, а й з-за кордону, – зазначив Яків Сидорук, учасник клубу з 25-річним стажем моржування. – Зимове плавання, наприклад, дуже розвинуте у сусідній Польщі, в інших країнах теж щороку проходять чемпіонати із зимового плавання.

На усіх, хто прийшов на фестиваль здоров’я, чекали смачні гостинці. На святі просто неба приготували смачний борщ з пампушками, рибну юшку, печену картоплю та глінтвейн. Майстерно спеченим м’ясом почастував учасників тернополянин Руслан Івашків.

Окрім розваг у парку «Топільче», учасники фестивалю з інших міст мали можливість погуляти Тернополем, покаталися на ковзанці, за що вдячні Тарасу Ковальчуку та його Тернопільському інформаційному центру. На жаль, через теплу погоду розтанув сніг у Савич-парку, тож сноутюби випробували на воді. Гості були дуже задоволені таким поєднанням змагання з розвагами та екскурсією містом.

За першість із зимового плавання на дистанції 25 метрів змагались учасники з Тернополя, Києва, Хоросткова, Яблунова та Львова. Отож, перемогу здобули…

Серед жінок у віковій категорії до 50-ти років: перше місце – Лариса Горлова, друге – Тетяна Повзюк. У категорії від 50-ти років: перше місце – Олександра Максименко, друге – Любов Бицак. У категорії від 60-ти років: перше місце – Алла Лопатка, друге – Віра Мудра, третє – Тетяна Рудка.

Серед чоловіків у віковій категорії до 35-ти років: перше місце – Олександр Карпов, друге – Іван Лесик, третє – Віктор Кіндрат. У категорії до 50-ти років: перше місце – Володимир Костецький, друге – Андрій Балабух. У категорії від 50-ти років: перше місце – Михайло Николишин, друге – Сергій Зеленецький, третє – Олександр Омельницький.

  • IMG_7684
  • IMG_7363
  • IMG_7330
  • IMG_7314
  • IMG_7277

Олена МУДРА.

Фото Івана ПШОНЯКА.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *