У ТНЕУ знову випускний: завершили навчання військовослужбовці – учасники проєкту «Норвегія – Україна» (ФОТО)

У ТНЕУ знову випускний: завершили навчання військовослужбовці – учасники проєкту «Норвегія – Україна» (ФОТО)
Тернопільський національний економічний університет радо вітав гостей та учасників святкових онлайн-урочистостей, присвячених випуску слухачів програми перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас, ветеранів та членів їхніх сімей за проєктом «Норвегія – Україна». Про це повідомили у відділі інформації та зв’язків з громадськістю.

У церемонії взяли участь ректор ТНЕУ професор Андрій Ігорович Крисоватий, член Наглядової ради ТНЕУ, депутат Верховної Ради України, випускниця курсів «Україна – Норвегія» у 2016 році Людмила Іванівна Марченко, представник Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Казюк Микола Іванович, Президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» Володимир Сергійович Рубцов, координатор проєкту «Норвегія – Україна» Ольга Філіна, проректор з науково-педагогічної роботи ТНЕУ (міжнародна діяльність та інноваційний розвиток) професор Оксана Миронівна Десятнюк, голова Громадської організації «Освітні та соціальні інновації» Роман Романович Кулик, начальник Тернопільського зонального відділу військової служби правопорядку, полковник Іван Тарасович Бугай,  почесні гості, декани ТНЕУ, викладачі та учасники проєкту «Норвегія – Україна».

Завершення навчання та випуск – знакова подія як в житті закладу вищої освіти, так і в житті військовослужбовців.

Норвежці, як і українці, – великі патріоти своєї землі, вони пишаються своїм героїчним минулим і плекають світлі надії на щасливе майбуття.

Проєкт «Норвегія – Україна» – один із наймасштабніших міжнародних проектів України. У період 2003-2019 років учасниками проєкту стали більше 10 тисяч осіб, серед них 1401 учасників АТО/ООС. З початку реалізації проєкту в ньому було задіяно 39 українських міст та понад 20 закладів вищої освіти України.

У Тернопільському національному економічному університеті він успішно реалізується з 2014 року. Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія. Безпосереднім партнером проєкту з норвезького боку є Університет Норд. Головний координатор проекту в Україні – Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації».

Основу проєкту «Норвегія – Україна» складає професійна перепідготовка цільової групи військовослужбовців на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, сприяння учасникам проекту у правовій та соціальній адаптації до умов життя у громадянському суспільстві.

Приємно відзначити, що в процесі реалізації проєкту «Норвегія – Україна» налагоджено співпрацю зі всіма воєнними підрозділами Тернопільщини. З особливим пошануванням звернувся до присутніх ректор ТНЕУ Андрій Ігорович Крисоватий: «Пишаюся тим, що найкращі науковці та практики ТНЕУ забезпечують навчання наших слухачів. За роки реалізації проекту в університеті організовано вже 12 навчальних семестрів, а це більше 500 учасників, які отримали можливість знайти себе, адаптуватися до викликів і розпочати власну справу. Ми опікуємося нашими слухачами не тільки у процесі навчання, а й надаємо професійні консультації своїм випускникам і після завершення освітнього процесу, допомагаємо їм у складних життєвих ситуаціях. Відрадно, що завдяки проекту люди, які захищають свою державу, стоять на сторожі її суверенітету та цілісності не є покинутими після усього того, що їм часто доводиться пережити. Університетська команда акумулює усі свої зусилля для того, аби за час перебування у стінах Тернопільського національного економічного університету слухачі проекту «Норвегія – Україна» отримали якомога більше знань, дружнього спілкування, психологічної підтримки. Розпочавши свою роботу ще у 2014 році у нас було багато амбітних планів. Пишаємося, що сьогодні, за підтримки наших добрих партнерів з Королівства Норвегія та Міжнародного Фонду Соціальної Адаптації на чолі з його Президентом Володимиром Рубцовим, усі ці плани є реалізованими й з’явилися нові напрацювання, які дають вагомі результати. Сьогодні випуск відбувається у дистанційному режимі, але це не тільки певні обмеження, а й можливості для використання нових форм роботи та застосування своїх креативних здібностей у сучасних реаліях.

З великим задоволенням хочу подякувати найактивнішим слухачам проекту, які виявили найбільшу наполегливість у навчанні й стали прикладом для інших. Це Володимир та Ольга Бойко (м. Тернопіль), Оберишин Юлія (м. Тернопіль), Валентин та Валентина Пустовойтенко (м. Київ), Тараненко Олександр (м. Полтава, Диканька), Ковальський Ігор (м. Тернопіль). Кітік Володимир (м. Луцьк). Для Вас ми приготували подарунки – книги, які Вам стануть у нагоді при започаткуванні власної справи. Несіть гордо звання випускника програми «Норвегія – Україна». Вірте у себе! Разом ми велика сила. Слава Вам і Слава Україні!».

«Щиро, від серця вітаю Вас усіх з цією знаковою подією. Я знаю наскільки складно здобувати знання. Для мене диплом випускника програми «Норвегія – Україна» й навчання стали ще одним щаблем  у досягненні поставленої цілі. Я переконана, що тільки рухаючись уперед ми розвиваємося й стаємо сильнішими. Ви усі молодці, бо здобули новий досвід, навчаючись у професіоналів. Я бажаю, щоб Ви скористалися набутими знаннями й зуміли реалізувати їх у практичній площині», – сказала депутат Верховної Ради України Людмила Іванівна Марченко.

«Я щиро вірю, що завдяки спільній праці ветерани стануть такою спільнотою  спроможних людей, яким не потрібно буде доводити свою важливість для суспільства й випрошувати пільги, а до них будуть звертатися за допомогою і підтримкою. Ставлення суспільства і держави буде на належному рівні. Я вірю, що такі часи настануть. Також хочу подякувати колективу ТНЕУ за небайдужість, за те, що робите таку потрібну справу. На мій погляд – це для Вас більше, а ніж робота, бо спілкуючись з Вами, я зрозумів, що Ви живете цим проєктом, намагаєтеся допомогти військовослужбовцям повернутися до мирного життя. Дякую представникам Королівства Норвегія та Міжнародному благодійному фонду «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації», бо без Вашої дієвої підтримки не можливо було б реалізувати намічене. Ви підставляєте своє дружнє плече у нелегкий для України час, і ми це цінуємо», – зазначив представник Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Казюк Микола Іванович.

До слухачів звернувся начальник Тернопільського зонального відділу Військової служби правопорядку, полковник Іван Тарасович Бугай: «Я представляю великий колектив випускників та учасників  цього проекту, хлопців, які захищають нашу державу на передовій. Хочу подякувати усім, хто турбується про військовослужбовців. Дуже часто трапляються такі ситуації, що військові після завершення служби  нікому не потрібні. Тому цей проект відкриває нові можливості для слухачів, він дієвий та результативний. Хочу подякувати колективу університету за співпрацю та вручити подяку від Тернопільського зонального відділу Військової служби правопорядку. Захистимо Україну разом!»

З подячним словом виступив випускник програми «Норвегія  Україна» Володимир Бойко: «Особлива подяка професорсько-викладацькому колективу університету за якісне навчання, викладання тих предметів, які потрібні у житті, а це – психологія, іноземна мова, інформаційні технології, бухгалтерський облік. Кожне заняття – це була не суха теорія, а практичний досвід, приклади з реального бізнесу, адже ми навчалися у професійного бухгалтера, практикуючого аудитора, людей, які знають як працює податкова система, митна служба. Те, що заняття проходили в онлайн-режимі – це перевірка колективу зво на професійність та можливість працювати в інших умовах. Я хочу відзначити, що це ще один виклик, з яким команда Тернопільського національного економічного університету успішно впоралася».

У багаторічній історії реалізації проєкту «Норвегія – Україна» вперше семестрове навчання через пандемію коронавірусу проводилося онлайн. Ми висловлюємо велику вдячність нашим слухачам курсів, які швидко адаптувалися і впевнено користувалися інноваційними освітніми онлайн-технологіями. Разом з викладачами учасники проекту знаходили креативні підходи для покращення сприйняття навчального матеріалу.

Так, завдяки спільній творчій роботі учасники проекту «Норвегія – Україна» взяли участь в розробці цікавої праці «Е-журнал презентацій «Облік і податки: від епохи Цибуліно до реалій сьогодення».

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *