Усама бен Путін

Усама бен Путін

371709

Світ змінився після терактів 11 вересня 2001 року у США. Тоді терористом №1 визнали Усаму бен Ладена. І світ змінився після вторгнення Росії в Україну. Після анексії Криму російський тероризм поширився на континентальну частину України і переріс у війну на Донбасі з «благословення» новоявленого Усами бен Путіна. Як зазначив журналіст «Української правди» Олексій Братущак, російський президент оголосив усьому світу: «Аллах акбар!».

 

Де грань між ісламським і російським тероризмом?

Сьогодні людство виходить на протести проти радикального ісламізму. Останній приклад – події у Франції. Але не варто списувати з рахунку і загрозу з боку путінської Росії.

Кілька десятків років тому британський прем’єр-міністр і політичний стратег Уінстон Черчілль, сказав пророчі слова: «Фашисти майбутнього назвуть себе антифашистами». Складається враження, що це стосується сучасних реалій, а саме – фашистської істерії Росії. Сьогодні Московія бореться з міфічними фашистами у донедавна «братній» Україні. Кого Путін намітив у якості чергової жертви? І де грань між ісламським і російським тероризмом? В обох випадках – смерть, розруха, хаос…

Штати вважають тероризм і збройну агресію з боку Росії двома чинниками, які становлять небезпеку для Європи, повідомила прес-служба Пентагону. За словами голови об’єднаного комітету начальників штабів США генерала Мартіна Демпсі, уперше впродовж тривалого часу Сполучені Штати та їхні  союзники одночасно зіткнулись із загрозою з боку конкретної держави та загрозою з боку терористів.

Україна знала про теракти лише з інформаційних повідомлень. Ці жахи були далекі від нас. Ми були безпечні. Остерігалися хіба що вуличних хуліганів. «Русский мір» приніс тероризм в Україну. І тепер ніхто не знає: де, що і коли вибухне.

Мабуть, жодна європейська держава не стикалася з таким числом терактів та диверсій упродовж короткого часу, як Україна. Підривають дороги, мости, офіси, залізничні колії, цистерни з пальним, автобуси… У Харкові влаштували теракт поблизу приміщення суду. Зухвалість? Виклик?

Нардеп Антон Геращенко з приводу харківської трагедії написав у «Фейсбук»: «Європа! США! Цивілізований, як ви себе називаєте, світ, які вам ще потрібні докази того, що Путіна потрібно ізолювати, як скаженого пса, коли він вже приніс смерть і кров у далекі від лінії фронту українські міста?»

 

Вести бізнес з окупантом – ганебно

Сполучені Штати і Європа не визнали ДНР і ЛНР терористичними організаціями. Але… вимагаючи згаданих кроків від офіційного Заходу, відповідне рішення мала б спершу прийняти Верховна Рада. Бо таки нечесно добиватися від американських та європейських політиків того, чого не спромоглися зробити українські. Слід зазначити, що це питання є надзвичайно важливим для нашої країни, оскільки визнання ДНР і ЛНР терористичними організаціями не дозволить їм у майбутньому стати суб’єктами міжнародної політики і претендувати на створення незалежних держав. А Путін, власне, добивається сворення квазі-держав на території України.

Щодо Петра Порошенка, то він минулого понеділка під час виступу у Цюриху заявив: «Я – президент миру, а не президент війни». І додав: «Світ має реагувати на тероризм рішуче». Похвально. Ще б повідомив Петро Олексійович західним політикам, коли відмовиться від бізнесу в Росії. Бо мати  гешефт з ворогом – ганебно. І пояснив би як Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України, яким чином і коли планує перемогти Путіна, сепаратизм, тероризм, аби справді стати «президентом миру». Акценувати на Мінських домовленостях не актуально. Вони себе не оправдали.

Також глава держави мав би аргументовано розповісти, чому Україна не розірвала дипломатичних стосунків з Росією, не ввела санкцій, не закрила кордон, не припинила торговельно-економічних відносин.

Після анексії Криму чимало вітчизняних політиків наголошували: українсько-російський кордон слід закрити, аби не допустити війни. Проте нова українська влада запевняла, що агресії на Сході не буде. Закриття кордону, а, отже, митниці, означало припинення бізнесу. Жертвувати прибутками ніхто не хотів. Пожертвували миром і людським життям…

Московія може відкрити другий фронт 

Крім тероризму, диверсій, Московія використовує Донбас як полігон для випробування нового озброєння, комплексів радіоелектронної розвідки і радіоелектронної боротьби. Про це заявив речник інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко.

Також Росія перекинула в Україну уже не вперше свої війська. «Жива сила і техніка армії РФ введені на територію України, – заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. – Танки, гаубиці, системи «Град», «Смерч», «Бук», засоби радіоелектронної розвідки на базарі в Донецьку не продаються. І в російському воєнторзі також. Вони є тільки у міноборони РФ, головного розвідувального управління, генштабу».

Тим часом аналітики застерігають: Москва хоче відкрити новий фронт в Україні. Йдеться про можливість захоплення частини Бессарабії – Буджак –  прикордонний район України з Молдовою та Румунією. Там вели розвідку російські безпілотники. «Для українських стратегів – це нова турбота. Освоєння цього ізольованого від решти України регіону дозволить пробити коридор до Криму із західного боку, а не зі Сходу – через Запорізьку та Херсонську області», – пише польський журналіст Збігнєв Парафянович у виданні «Відомості». І наголошує: захоплення Буджаку дасть Росії перевагу не лише у конфлікті з Києвом, але й над румунською територією Бабадаг, де розташована тренувальна база збройних сил США, звідки американських військових перекидають на Близький Схід.

Румунія – член ЄС і НАТО. Якщо аналітики мають рацію, то Путін не проти піти на небезпечну конфронтацію з Альянсом. Військові експерти неодноразово зазначали: зіткнутися у двобої з НАТО – мрія Путіна.

На фоні подібних тривожних повідомлень, війни, терактів, окремі месиджі президента Порошенка звучать, м’яко кажучи, абсурдно. Нещодавно пропонував Путіну переговори, аби «зберегти обличчя» останньому. Тепер вважає, що Росія повинна стати членом ЄС «для побудови абсолютно нової системи безпеки у світі». Це прозвучало під час понеділкового виступу в Університеті Цюриха. Також заявляє, що готовий на будь-який формат переговорів задля виконання Мінських домовленостей, які спочили в Бозі, не встигнувши народитися.

А українців болять запитання: чи є в державі політичні стратеги та полководці, кого мобілізують і коли закінчиться війна, якої немає?

Ольга ЧОРНА.

 

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *