Як стати програмістом?

Одне з найпоширеніших питань сьогодні – як стати програмістом? Люди, які вирішили пройти цей шлях, задоволені своїм рішенням. З іншого боку, це важка дорога, яка потребує багато часу та сил. Спочатку варто розглядати програмування як хобі, вчитися і програмувати для задоволення. У такий спосіб ми навіть не помічаємо, як потенційний шлях до зміни сфери діяльності стає доступнішим.

Як стати програмістом: поетапний план

План вивчення програмування з’явився, коли перша людина запитала, як максимально швидко почати кар’єру розробника. План постійно змінювався. Більшість людей модифікувала його за своїм смаком. Якщо ви не маєте професійного наставника, який би вів вас, але ви хочете стати програмістом якомога швидше, рекомендується спланувати своє навчання. Можна записатися на ІТ курси, які пропонує Академія Шаг.

З яких базових навичок потрібно починати навчання?


  • ви повинні знати англійську мову на комунікативному рівні;
  • ви маєте ефективно оперувати комп’ютером, браузером і знаходити потрібну інформацію в інтернеті;

Практично всі ІТ-фахівці знають англійську мову.

школа програмування

Цей план також для людей, які дійсно хочуть працювати, як програмісти. Програмування пов’язане з великою кількістю часу біля комп’ютера і постійним розв’язанням проблем. Такий режим роботи не буде відповідати потребам та звичкам кожного. План також передбачає доступ до великої кількості компаній, що постійно шукають фахівців.

Скільки часу займає проходження шляху від новачка до професійного розробника?

Це дуже індивідуально. Присвячуючи хоча б 20 годин в тиждень інтенсивному вивченню (в середньому, ближче до 30 годин), більшість людей не в змозі перекваліфікуватися навіть за рік. Щоб знайти першу роботу в якості “Junior Developer” або потрапити в якусь компанію на стажування, потрібно у сукупності витратити від 1000 до 1500 годин на інтенсивне і регулярне навчання.

Пов’язано це насамперед з тим, що для роботи потрібно отримати навички набагато ширші, ніж освоєння програмування певною мовою. Для прикладу, якщо хтось хоче стати front-end розробником, то, звичайно, він повинен знати:


  • HTML та CSS;
  • JavaScript;
  • вибраний framework (такий як React, Vue, Angular);
  • основні інструменти, такі як Git чи IDE;
  • принаймні, основні стандарти та практики;
  • мати загальну технічну експертизу;
  • орієнтуватися в цьому середовищі дуже добре (необхідно мати принаймні декілька завершених проєктів).

Це набагато більше, ніж тільки мова JavaScript, так що навчання має зайняти досить багато часу.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *