Як з одного відра картоплі отримати десять – поради городників

Як з одного відра картоплі отримати десять – поради городників

Настав час подбати про запаси картоплі на майбутню зиму. Саме у квітні закладаються основи врожаю дуже популярної у всіх городників культури. Тож пропонуємо вам добірку корисних порад, щоб отримати гарний врожай.

1. Відберіть бульби для посадки, за можливістю, здорові та неушкоджені, з гарними вічками. Оптимальний розмір бульб – з куряче яйце. Більш дрібні доведеться саджати по 3-4 штуки в лунку. Великі можна розрізати на частини. Однак важливо, щоб на кожному шматку залишалося не менше трьох вічок.

2. Закладіть бульби на пророщення. Це можна робити в темному приміщенні, можна на світлі. Важливо, щоб температура була не меншою +12-15 градусів. Інакше картопля буде дуже довго проростати.

3. Важливо правильно вгадати з початком пророщення. Щоб до посадки паростки досягали приблизно сантиметрової довжини. Для появи таких паростків потрібно близько 10 днів. А саджати картоплю треба, коли береза зазеленіє. Це значить, що температура землі піднялася до восьми градусів. Саджати раніше – безглуздо. Швидше картопля не виросте, навпаки, може зігнити в холодному й вологому ґрунті.

4. Правильно виберіть місце для посадки. Вдалими для картоплі справедливо вважають ділянки, де торік росли: капуста, огірки, морква, буряк, цибуля, часник, редис, редька, квасоля, зелений горошок та інші хрестоцвітні або бобові. А після томату саджати її не рекомендується: обидві рослини належать до одного сімейства пасльонових, тому вражаються однаковими шкідниками і збудниками хвороб.

5. Місце посадки необхідно добре обробити й удобрити. Картопля любить пухкий ґрунт, так що не лінуйтеся перекопати грядки зайвий раз – урожай відплатить вам за старання. Якщо ґрунт на ділянці торф’яний, необхідно додати до нього пісок, краще грубозернистий, глину, а також перегній або компост – на кожен квадратний метр площі приблизно по відру кожного компоненту. Для підвищення врожайності можна удобрити землю попелом.

6. Ніколи не вносьте під картоплю свіжий гній, він різко погіршує смакові якості бульб, до того ж вони стають водянистими й погано зберігаються, швидко гниють. До того ж виникає небезпека зараження картоплі різними хворобами.

7. Картопляні грядки, що складаються з лунок, найкраще розташовувати, як і всі грядки, у напрямку з півночі на південь. Тоді можна розраховувати на більш високий врожай, тому що в цьому випадку кущі освітлюються більш рівномірно, ніж при східно-західному напрямку посадки. А картопля любить сонячне світло.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *