Як зберегти і примножити гроші в 2021 році: відкриваємо вигідний депозит

депозит 2021

Питання збереження і примноження своїх коштів актуальний для українців у всі часи. Багато людей через нестабільну ситуацію в економіці зберігають гроші «під подушкою», розуміючи при цьому, що вони просто втрачають свою цінність.

Депозити в банках України є найбільш популярним і простим способом уберегти гроші від інфляції або елементарної крадіжки. Але виникає інше питання: в якій валюті найкраще відкрити депозитв 2021 році? Гривня проявляє високу чутливість до різних економічних та політичних чинників, але саме в цій валюті ми проводимо всі розрахунки. Долар і євро більш стабільні, проте тривала пандемія Не додає позитивних настроїв на ринку. До того ж, процентні ставки по валютних депозитах залишають бажати кращого.

Щоб зменшити ризики і не бути залежним від однієї валюти, економісти радять диверсифікувати ризики і зберігати заощадження в різних валютах. Ми дізналися, в яких валютах найвигідніше зберігати кошти, які прогнози експертів на поточний рік, а також що буде з доларом і євро.

Купувати чи не купувати валюту

Курс долара в Україні нестабільний і традиційно зростає. Це обумовлено боргами країни перед зовнішніми кредиторами, пандемією і іншими факторами. Проте, численні прогнози експертів зводяться до того, що в нашій країні буде невелике зростання економіки і зміцнення національної валюти.

Інвестори не рекомендують скуповувати долари або євро без зайвої необхідності. Хоча якщо ви прийняли рішення відкрити депозит в доларах, такий розвиток подій цілком логічно. Незважаючи на те, що банки сьогодні пропонують невисокі процентні ставки в доларах на рівні 0,5-1,5%, такі вклади користуються попитом у населення. Ймовірно, люди відкривають валютні депозити в першу чергу, щоб зберегти чесно нажиті кошти, адже це надійний і перевірений спосіб захисту грошей від інфляції.

Вклади в національній валюті

Багато експертів сходяться на думці, що зберігати гроші потрібно в тій валюті, в якій відбувається найбільша кількість витрат. Безумовно, мова йде про національну валюту – гривні. Такий внесок – це хороший спосіб не тільки зберегти кошти, а й отримувати дохід.

Різні банки сьогодні пропонують різні умови по депозитах в національній валюті. Для розрахунку прибутковості по вкладу використовуються наступні дані: тривалість договору;можливість дострокового розірвання договору;наявність можливості поповнювати депозитний рахунок;спосіб виведення відсотків.На фінальну процентну ставку можуть також впливати особливі умови банку, акційні пропозиції.

Диверсифікація ризиків

Щоб максимально захистити свої вкладення, інвестори рекомендують диверсифікувати депозитний портфель. Іншими словами, вам не варто класти яйця в одну корзину, якщо ви хочете отримати вигоду від вкладів.

Не існує єдино вірного рішення, як розподілити кошти на депозитах, є тільки загальні рекомендації фінансистів, до яких варто прислухатися. Один з варіантів, розділити 100% заощаджень навпіл між національною та іноземними валютами. У свою чергу, валюту також поділити навпіл. Євро і долар захистять заощадження від знецінення, а гривневі вклади дозволять заробити. Ви можете самостійно скласти пропорції і відкрити депозити в банках України.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *