Загубилось щастя українців…

Загубилось щастя українців…

Українці – нація мудра, сильна, талановита, витривала… Так склалося історично. І це доводить тривожне сьогодення. А от щастя… Воно, наче сонце в похмурий день – вигляне й сховається.

Зараз щастя багатьох українців загубилося серед неспокою, війни, бідності, хвороб, невизначеності…  

Українці увійшли до десяти найнещасливіших націй світу. Такі дані міжнародного опитування Gallup International. В Україні його проводили фонд Демократичні ініціативи та КМІС. Тільки 51% населення України задоволений власним життям

Серед переліку найнещасніших, зокрема, мешканці: Гани, Афганістану, Гонконгу, Іраку, Росії.

За даними міжнародного опитування, 57% населення світу задоволені власним життям, а 13% – ні. Водночас 28% не відчувають ані задоволення, ані незадоволення щодо власного становища. Крім того, жителі Європи, зокрема її східної частини, є найбільш песимістичними щодо майбутнього.

Індекс щастя покликаний з’ясувати реальний добробут націй. Стосовно добробуту українців, то в половини наших співвітчизників за минулий рік погіршилося матеріальне становище. Якщо точніше – у 52,8%, свідчить соцопитування Центру Разумкова.

Більшість опитаних – 52,9% – вважають, що президент та уряд не здатні знайти ефективні рішення для подолання економічних проблем. Третина респондентів – 32,6% – дотримуються думки, що президент та уряд частково ефективні у вирішенні економічних проблем.

Головними причинами економічних негараздів українці найчастіше називають некомпетентність влади, корупцію та війну.

Як це не прикро, але за минулий рік Україна погіршила свої позиції в Індексі сприйняття корупції-2021, опинившись поруч з африканськими країнами. Один лише приклад. Національне антикорупційне бюро визнало, що не може впоратися з корупцією на українській залізниці. Не допомогли ні меморандум між Укрзалізницею та НАБУ, ні спеціальний відділ в бюро, який повинен був займатися виключно цією категорією справ.

Українське Національне антикорупційне бюро майже сім років очолює офіційно визнаний за рішенням суду корупціонер Артем Ситник. Термін його повноважень закінчується цього року.

Антикорупціонери бюро, інформує УНН, встигли обзавестися особистим автопарком вартістю близько 4 мільйонів доларів. А загальний бюджет НАБУ за останні п’ять років збільшився із 857 мільйонів гривень до 1 мільярда 327 мільйонів. Водночас рівень довіри впав у два рази – із 35% до 16%.

Промовистий факт. Лідерами рейтингу Індексу сприйняття корупції-2021 стали Данія, Фінляндія і Нова Зеландія, які краще впоралися з корупцією. Цікаво, що жодна з цих країн не має спеціальних антикорупційних органів на кшталт НАБУ, САП і ВАКС. Усі корупційні злочини в цих країнах регулює загальне кримінальне законодавство. І порядку більше, і для бюджету легше.

Українські ж борці з корупцією отримують величезні зарплати. Наприклад, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Максим Грищук у грудні минулого року заробив 453 тисячі 25 гривень. Як зазначає «Слово і Діло», у цій сумі оклад становить лише 75,7 тисячі, решта – надбавки та матеріальна допомога. Директор НАБУ Артем Ситник отримав за грудень 164 тисячі 514 гривень. Теж не мало. А от листопадова платня керівника НАБУ склала майже 217 тисяч. А де гучні справи?   

Хто-хто, а українські корупціонери й ті, хто їх ловить, точно щасливі. 

…Ще до категорії «щастя» українці відносять мир на своїй землі. Це – найзаповітніше бажання нашої нації. Мир – це щастя жити… 

Ольга ЧОРНА.

(Фото з відкритих інтернет-джерел).

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *