Золоті «сережки» для весни: у Медоборах на Тернопільщині розквітла ліщина

Золоті «сережки» для весни: у Медоборах на Тернопільщині розквітла ліщина

У природному заповіднику «Медобори» розквітла ліщина. Квіточки-сережки – золоті «сережки» для весни – прикрасили кущі, що вже прокинулися після зими.     

Ліщина звичайна або європейська (Corylus avellana L.) – багаторічна рослина родини березових. Саме зараз вона цвіте.

Ліщина – однодомна рослина, що має на різних гілках тичинкові і маточкові квітки. Лише після цвітіння починає розпускатися листя на кущах, розповіли у заповіднику.

У ліщини чоловічі квіти зібрані у сережки. З настанням перших теплих весняних днів вісь сережки дуже швидко росте, іноді до 30 мм за добу.

У суцвітті-сережці ліщини кілька сотень тичинкових квіток. Науковці підрахували, що одна сережка дає близько чотирьох мільйонів пилкових зерен. Велика кількість легкого пилку – одне із пристосувань до запилення у вітрозапильних рослин (ліщина вітрозапильна).

Якщо у сонячний день торкнути гілку ліщини, то здіймаються жовті хмаринки легкого пилку. Маленькі жіночі, або маточкові, квітки заховані у бруньках. Назовні виступають лише тонкі ниткоподібні пурпурові приймочки. Саме на них повинен потрапити пилок тичинкових квіток. Так відбувається запилення. Раннє цвітіння, ще до появи листків (також пристосування до запилення), дозволяє максимальній кількості пилку потрапити на жіночі квіти. Тому погожі сонячні дні в період цвітіння ліщини – запорука майбутнього врожаю горіхів.

Ліщина – один з важливих лісових енергоносіїв, у ранньовесняний період дає багато високоякісного пилку, який містить багато білків і вітамінів. Бджоли навесні часто збирають пилок ліщини для потреб бджолиної сім’ї.

Фото з Фейсбук-сторінки природного заповідника «Медобори».

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *