Зволожувач повітря – важлива річ в осінньо-зимовий сезон

Організм людини на 80% складається з води, тому для нормальної життєдіяльності велике значення має достатня вологість повітря. Саме зволожувачі в сезон увімкнення опалення сприяють підтримці рівня вологості в приміщеннях у межах 40–60%, що позитивно відображається на здоров’ї людей.

Важливість зволожувача

Крім профілактики хвороб зволожувачі сприяють якнайшвидшому одужанню під час застуд та інфекцій, оскільки завдяки їм часточки пилу не літають в повітрі, як при сухому повітрі, а осідають, тому їх легко видалити вологою ганчіркою. Особливо важливо купити зволожувач повітря сім’ям, де є маленькі діти, щоб запобігти розвиткові хвороб дихальних шляхів та появі проблем загального розвитку.

Надмірно сухе повітря, навпаки, призводить до низки нездужань і хвороб:

  • сухого кашлю;
  • першіння в горлі;
  • проблем із диханням, появи астми;
  • алергії та висипань на шкірі;
  • сухості шкіри й слизових оболонок;
  • ламкості волосся та нігтів;
  • зниження імунітету;
  • застуд і вірусних захворювань.

Сухість повітря в помешканні негативно впливає не лише на людей, а й на домашніх тварин та кімнатні рослини.

Різновиди зволожувачів повітря

У спеціалізованих офлайн та онлайн магазинах побутової техніки представлена велика різноманітність сучасних зволожувачів повітря, різних за принципом дії, ціною та функціями.

Основні види:

  1. Традиційні зволожувачі. Принцип дії – холодне випаровування. Вода в них випаровується природним чином, а вентилятор поширює вологу по всій кімнаті. Такі пристрої безшумні, недорогі й економічні.
  2. Парові зволожувачі. Ці пристрої трохи більше споживають електроенергії, проте здатні швидко зволожити повітря на 60%. Принцип дії – зволоження методом випаровування підігрітої води.
  3. Зволожувачі ультразвукові. Надсучасні моделі, окремі з яких оснащені антибактеріальною функцією. Перетворюють з пари на туман високочастотні коливання води. Працюють безшумно, тому ідеально пасують для встановлення в дитячих кімнатах.

Правила використання зволожувача повітря

Користуватися зволожувачем повітря дуже просто: потрібно залити в його резервуар дистильовану або очищену воду та увімкнути в розетку. А потім лише доливати воду відповідно до випаровування.

Розмістити зволожувач можна будь-де – залежно від розміру й потреби. Об’ємний пристрій можна встановити на підлозі, потрібно лиш слідкувати, щоб його не перекинули діти. Середній за розміром найкраще поставити на тумбу чи стіл, тому що надто високе розміщення не дасть бажаного результату.

Догляд за зволожувачем теж нескладний – потрібно періодично мити його поверхні та резервуар для води, а також міняти фільтри, якщо вони є в наявності. Більшість сучасних зволожувачів, представлених на різних сайтах, наприклад, в каталозі магазину Алло, оснащені різноманітними додатковими функціями: регулюванням швидкості випаровування, блокуванням вмикання через нестачу води, автоматичним вмиканням тощо. Завдяки цьому їхнє застосування – цілком безпечне чи винятково корисне.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *