30 кандидатів у президенти України? В європейців очі округляться

30 кандидатів у президенти України? В європейців очі округляться

Їх уже більше двадцяти. Відомих і не дуже. «Засвічених» у скандалах. Тих, які скуштували смак влади і великих грошей та «безсрібників». «Старих» облич і «нових»… Вони різні і схожі – у своїх обіцянках. Але ще не всі бажаючі «відмітилися» у Центрвиборчкомі. Реєстрація закінчується 8 лютого. І вже 9 числа українці знатимуть остаточний список кандидатів у президенти. Скільки ж їх буде?! Прогнозують – тридцять або близького того. В європейців очі округляться. Там такими табунами у президенти не ходять. В американців тим паче. Це ж буде не виборчий список, а ціла верета.

Деякі кандидати дивують. Наприклад, відновлений на посаді голови Державної фіскальної служби Роман Насіров. Учасник президентських перегонів за 2017 рік задекларував шість гривень доходу. Тобто, отримував по 60 копійок на місяць. Такі скромні відсотки від «Укргазбанку». Зате його дружина заробила 9,1 мільйона гривень.

Щастить деяким українським чоловікам-політикам і посадовцям: їхні дружини такі заможні… І як терплять бідних благовірних?

Щоправда, у Насірова є понад мільйон готівкових гривень і десятки тисяч євро. Та й банківські рахунки не порожні. А ще – дорогі автівки, земельні ділянки та інші «дрібнички».

А ось в Юлії Тимошенко – ні машин, ні власної нерухомості нема. Хату орендує. Так сказано в декларації.

Кандидатові на президентську булаву Ігореві Шевченку для «популярності» не вистачало кількох в’язаних шапок з Давосу. Похвалився у Facebook тим, що на економічному форумі у Швейцарії прихопив чотири безкоштовні шапки замість однієї. Для друзів. Проте під час «шапкової операції» його зупинив охоронець і порадив забиратися геть. Але колишній український міністр екології «переконав» швейцарського стража порядку. І… «шапкимої»!

Вчинок політика оцінили дотепні українці. «Віктор Федорович із заздрістю спостерігає з Ростова», – жартують у соцмережах. Насправді ж, прикро за таку захланність наших політиків. Та й вистачає Януковича з його любов’ю до цих головних уборів.

Вирішив позмагатися за пост глави держави і 74-річний соціаліст Олександр Мороз. Він чотири рази балотувався кандидатом у президенти: в 1994, 1999, 2004 і 2010 роках. Але душа мадам Фортуни до соціалізму явно не лежить…

Виборча кампанія – забавка не дешева. Експерти підрахували: кандидат повинен викласти не менше 5 мільйонів доларів або 139 мільйонів гривень. Може, й більше.

І тут виникає питання про кандидатів, у кого шанси на перемогу нульові або немає фінансових ресурсів. Хто ж за них платить 2,5 мільйонів гривень обов’язкової грошової застави? І на яких умовах їм цей «хтось» дає гроші?

І, взагалі, наскільки «законні», тобто, легальні гроші у кандидатів? Яке у них походження? Цього достеменно ніхто не знає. Нацагентство з питань запобігання корупції перевіряє декларації потенційних кандидатів у президенти протягом трьох днів. Так заявили у відомстві. Якісно зробити перевірку за такий короткий термін неможливо, констатує аналітик ГО «Антикорупційний штаб» Антон Марчук.

От, «намалювався» Путін зі своїми «дарами». Московія виділила 350 мільйонів доларів на втручання у вибори в Україні, розповів голова Служби зовнішньої розвідки Єгор Божок в інтерв’ю «Укрінформу». Гроші підуть на оплату створення та поширення фейкових новин, підкупу, організацію провокацій, протестів, внутрішньополітичного тиску на керівництво держави, а також для підготовки кібератак. Іншими словами, на підривну діяльність.

Як зазначає аналітик із брюссельського Європейського політичного центру Аманда Поль, одними з найбільших проблем та загроз цьогорічних президентських виборів будуть: російська дезінформація, підтримка тих чи інших кандидатів олігархами і популізм – українцям обіцятимуть багато речей, дуже далеких від реальності.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *