Відновити клітини свого організму цілком реально і без допомоги хімічних препаратів. Достатньо регулярно вживати звичайний гарбуз. Учені стверджують, що серед дарів природи він є найкориснішим для людини. Тож саме тепер настала пора подбати про свій організм, адже розпочався сезон гарбузів.
Формула оздоровлення дуже проста, запевняють фахівці. Досить бути уважним до свого організму, тобто прислухатися до нього щодня. І зробити це може кожен попри вік. Щоб дожити до ста років без склерозу, переродження печінки і бути значно молодшим за свій вік, треба вживати гарбуз. Без перебільшення він є справжньою аптекою в мініатюрі.
Комора вітамінів
Споконвіку в природній медицині використовували гарбуз. Особливо корінець, колюче бадилля, квіти і, звісно ж, плід. Адже його м’якоть дуже багата на пектин, а каротину містить більше, ніж морква. Багато в гарбузі й сахарози — до 14%, великий набір вітамінів С, В, РР, F, а також мінеральних речовин: калію, кальцію, магнію, міді, заліза.
Гарбузова дієта дає чудовий результат при серцево-судинних недугах, порушеннях обміну речовин, особливо ожирінні. При набряках діє як сечогінний засіб.
М’якоть гарбуза можна використовувати у вигляді компресу як протизапальний засіб при опіках, екземі, а також нудоті. Гарбузове насіння виводить з організму глисти. Для лікування нирок і сечового міхура в народній медицині робили “молоко” з висушеного насіння гарбуза та конопель, рівні частини яких розтирали до порошкоподібного стану і додавали потрібну кількість води: три склянки на дві склянки білого порошку. Саме молоко вичавлювали з утвореної маси, підсолоджували медом, пили протягом дня, вживали разом з несолоною гречаною кашею. Відвари з жовтогарячих квітів гарбуза запобігають застою жовчі, поліпшують роботу печінки.
Гарбузове стебло (свіже або ж висушене) знімає запалення. Якщо непокоїть біль у суглобах, кистях, потрібно робити ванночки з відвару гарбузового стебла. Допомагає він і при відкладенні солей, алергії. А молоді паростки гарбуза, очищені й відварені у підсоленій воді, нагадують спаржу і дуже смачні з м’ясом та рибою.
Хвостик гарбузовий також стане у пригоді. Відвар з нього допомагає подолати зубний біль, отит, ним можна полоскати носоглотку.
Не лише корисно, а й смачно
Немолодим людям гарбуз особливо корисний. Адже він поліпшує моторну функцію кишечника, коли його споживати в сирому вигляді, а також сприяє виведенню з організму холестерину. Тим, хто переніс хворобу Боткіна, гарбуз потрібний для швидкого відновлення антитоксичної функції печінки. Півсклянки гарбузового соку перед сном заспокоїть нервову систему. Гарбузова каша корисна при кишкових недугах, регулює кислотність. Цю страву ліпше готувати з пшоном, що містить калій, потрібний для серцевого м’яза.