
У травні несподівано вдарили заморозки. Окрім того, у багатьох областях йшов сніг. Метеорологічне літо цього року може початися трохи пізніше.
Про це розповіла 24 Каналу представниця Укргідрометцентру Наталія Птуха.
В Укргідрометцентрі зазначали, що кліматичний показник початку літа – це стійкий перехід середньої добової температури повітря через +15 градусів. Переважно він відбувається у другій декаді травня, лише на Закарпатті та Півдні – у першій.
«З огляду на такі процеси, які в нас є зараз, – нижчі за норму середньодобові показники, – скоріш за все, метеорологічне літо може трохи затриматися»,
– сказала Наталія Птуха.
Цікаво, що у 2024 році метеорологічне літо настало в середині травня й тривало практично до першої декади жовтня.
Наталія Птуха також розповідала, що стрімке потепління в найближчій синоптичній перспективі поки не очікується.
“Позитивна тенденція вже десь з середини наступного тижня повинна більше давати про себе знати. Очікуємо, що там все ж таки температура буде вже в сторону підвищення”, – сказала представниця Укргідрометцентру.
І уточнила, що підвищення температури очікується на початку третьої декади травня.
“Але поки в нас практично до кінця другої декади, 20-х чисел, залишається плюс-мінус ось такий температурний фон, як зараз”, – зазначила синоптикиня.