Тернополянин перетворює металобрухт на мистецтво

Тернополянин перетворює металобрухт на мистецтво

Скульптури Сергія Кузнєцова ви не знайдете у музеях чи арт-галереях, зате всі охочі можуть помилуватися ними просто неба поблизу місцевої ресторації. Тут оселився робот дядя Стьопа з сім’єю, комарик Стасик, коза, риба,  динозавр та багато інших дивовиж.

Сергій Кузнєцов

Кожна скульптура – унікальна і особлива по-своєму. Щоб виготовити їх, тернопільський художник не купує дорогі матеріали, а використовує різноманітні непотрібні речі – старі деталі від комп’ютера, швейної машинки, фотоапарата, мотоцикла і навіть автомобіля. Практично кожну відпрацьовану річ або деталь митець може перетворити на витвір мистецтва.

– Для мене сміття не існує. Матеріал для моїх скульптур буквально лежить під ногами, – каже Сергій.– Удома,в друзів та знайомих завжди знаходяться не потрібні речі. Вони приносять їх мені і так з’являється сировина для творінь. Такий стиль прийнято називати джанк-арт. У світі він відомий вже давно.  У нас його не приймали, бо просто не знали. Це пострадянський розвальний стиль, який оточує нас повсюди і сам проситься в руки. Беремося за те, що є, і робимо з нього щось. До прикладу, деякі наші жінки досі зберігають цибулю в старих капронових колготах. Ось вам і джанк-арт.

На думку пана Сергія, найскладніше у будь-якій творчості знайти час і почати робити те, що задумав.

– У світі взагалі немає нічого складного. Просто треба сісти, подумати і творити. Пригадуєте чиюсь мудру фразу: той, хто хоче щось зробити, шукає можливості, а хто не хоче, –  виправдання», – додає митець.

Зізнається, йому не відомо, що таке лінощі. А от без натхнення працювати не може.

– Буває, прокидаюся вночі і починаю працювати. Навіть кілька діб можу не спати, настільки захоплююсь своєю роботою.  Або навпаки – кілька днів лежу і думаю, як втілити в життя ту чи іншу ідею.

Сергій Кузнєцов не мріє про звання та грамоти, найбільше його бажання бути вільним митцем, аби ніхто  не заважав, не втручався у творчість, не повчав.

Чоловік прагнув стати художником ще з дитинства. Малювати почав в однорічному віці. Символічно, що перший дитячий шедевр його батько зберіг донині. В училищі отримав фах токаря-фрезирувальника третього розряду. Шість років пропрацював ювеліром, потім стало просто нецікаво.

Першою скульптурою Сергія Кузнєцова став робот Стьопа.  Він з’явився на світ у 2008 році із старих запчастин від комп’ютера. Зокрема, хребет улюбленця тернопільських дітлахів складається з двох десятків комп’ютерних мишок. Також використовував запчастини фотоапарата і уламки дошок. Деталі скріплював цвяхами та шурупами.

Сьогодні у доробку пана Сергія більше десятка скульптур різних розмірів. Серед останніх – динозаври. Саме вони зацікавили гостей з Японії і незабаром помандрують у цю країну. Ще одна робота митця знайшла притулок у Англії. Сподіваємось, дуже швидко за скульптурами Кузнєцова приїздитимуть колекціонери з усього світу. Хоча найбільше тішить чоловіка, коли його творіння із широко розкритими очима оглядають діти.

– Не хочу, щоб мої скульптури були огороджені, як у музеї, хочу, щоб їх можна було торкнутися, помацати, роздивитися, – зізнається пан Сергій. –  Якщо результатом моїх робіт буде те, що одна-дві дитини прийдуть додому, візьмуть шуруп і прикрутять до патичка стару запчастину, то це вже буде результат. Сьогодні дітям бракує наочності, цікавих речей, до яких вони могли б протягнути руку, торкнутися. Своїми роботами я хочу «розрухати» людей, щоб вони не сиділи за телевізорами та комп’ютерами, а спробували щось робити власними руками.

Зараз митець вдома працює ще над трьома скульптурами: двома динозаврами та півтораметровим годинником. Ця експозиція називатиметься «Загублений час».

– Я зібрав усі годинники, які тільки міг: і великі, і малі – ручні. Усіх поміщу на скульптуру. За задумом, тут має бути 48 хронометрів. Часу завжди мало, тому вирішив подвоїти добу. Така скульптура ідеально підійде для дуже зайнятих людей. Можливо, подарую її комусь в офіс, або ж можна нею прикрасити великий будинок.

У задумах Сергія Кузнєцова ще багато цікавих проектів, які в недалекому майбутньому потішать око тернополян.Тож чекатимемо нових дивовиж та несподіваних творінь від тернополянина, який уміє перетворювати сміття на мистецтво.

Юля ТИМКІВ.

Скульптури Сергія Кузнєцова Скульптури Сергія Кузнєцова Скульптури Сергія Кузнєцова Скульптури Сергія Кузнєцова

Автор




Схожі публікації

1 коментар

  1. Avatar
    небайдужий

    класно! супер! не можу тільки вїхати, чого автор сам не може продати свої роботи. ні, мусить, хтось нажитися другий, перекупщик. А так клас!

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *