У Західноукраїнському національному університеті створили соціально-гуманітарний факультет (ФОТО)

У Західноукраїнському національному університеті створили соціально-гуманітарний факультет (ФОТО)

Декан факультету Оксана ГОМОТЮК: «В основі нашої діяльності – синергія навчання,  науки, інновацій та практики»

У Тернополі триває ребрендинг найбільшого вишу міста. ТНЕУ перейменували у Західноукраїнський національний університет. І це не лише зміна вивіски. Це визнання усіх здобутків і напрацювань закладу, перезавантаження його діяльності. Новітні вимоги вимагають зміни параметрів підготовки фахівців, переконані у виші. Тому паралельно із зміною статусу відкрили нові факультети.  Один із них – соціально-гуманітарний, який здійснюватиме підготовку фахівців гуманітарної сфери.

Декан факультету Оксана Гомотюк та її заступниця Оксана Коваль.

З 1 вересня на факультеті розпочали роботу  три кафедри: інформаційної та соціокультурної діяльності, психології та соціальної роботи, освітології та педагогіки. Тут готують фахівців із соціальної роботи, психології, інформаційної бібліотечної та архівної справи, менеджерів із соціокультурної діяльності, професійної освіти в галузі освітніх педагогічних наук і журналістів.

  • Сьогодні дуже важливо сформувати у наших студентів культ освіченості, – зазначає Оксана Гомотюк, декан соціально-гуманітарного факультету Західноукраїнського національного університету, доктор історичних наук. – Ми б дуже хотіли, щоб студенти вчилися не заради диплома, а заради життя. Я переконана, що синтез науки, навчання і практики – дуже дієвий сьогодні. Йдеться про поєднання навчання з науковими студіями. Але основну роль у цьому відіграватиме не викладач, як це дуже поширено, а, власне, студент. Ми хочемо максимально інтегрувати наших вихованців у науковий простір, який їм близький, цікавий, а  викладач буде їх скеровувати і допомагати, де це потрібно.

На соціально-гуманітарному факультеті переконані, що нові знання формуються на межі різних галузей, мова йде про міждисциплінарний підхід до навчання студентів.

  • Для нас дуже важливо максимально застосовувати знання і досвід наших педагогів, можливості цифрових технологій, прогресивних освітніх технологій, здобутки сучасних науковців і навіть навчити студентів основ підприємництва, щоб вони не лише були освіченими, але й могли створити і реалізувати проєкт, презентувати свої ідею і аргументувати, що вона заслуговує на реалізацію, – додає Оксана Гомотюк. – Ми знаємо, що роботодавцям потрібні комунікабельні, відповідальні, ініціативні, творчі спеціалісти, які вміють працювати у команді. Саме тому для нас важлива і формальна, і неформальна освіта. Ми заохочуємо студентів як до наукової діяльності, публічних виступів на конференціях, так і до участі у волонтерських і соціальних проєктах, міських заходах. Вже цього року продовжили традицію суботніх неформатних зустрічей «Без краваток!» зі студентами факультету. За кавою чи чаєм ми спілкуємося із студентами, обговорюємо їх зацікавлення, проблеми, теми, які їх хвилюють.

Викладачі і студенти соціально-гуманітарного факультету співпрацюють із вишами Італії, Грузії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови та багатьох інших країв. Спілкуються, проводять вебінари, реалізовують цікаві  проєкти та обмінюються досвідом, разом здійснюють наукові розвідки і дослідження.

Zoom-зустріч адміністрації соціально-гуманітарного факультету із представниками Папського Григоріанського університету.
  • Також ми підтримуємо зв’язки з українськими освітніми закладами, – додає Оксана Гомотюк. – Уявіть, як студентам цікаво поїхати в інший виш і провчитися там місяць чи навіть семестр. Це величезний досвід для молодої людини.
  • На соціально-гуманітарному факультеті діють школи професійного розвитку, – додає Оксана Коваль, заступниця декана. – Зокрема, на кафедрі інформаційної та соціокультурної діяльності є школа ділової комунікації, а на кафедрі психології та соціальної роботи є школа професійного розвитку «Акме» для психологів і соціальних працівників. Всі охочі студенти можуть там навчатися, вдосконалювати свої вміння, здобувати практичні знання, новий досвіт і навички. Після навчання вони отримують сертифікати.

Студенти можуть реалізовувати свої таланти і зацікавлення у проєктах «Медіа-школа», «Моє телебачення», «Майстерня кіношколи», «Християнські читання», «Лабораторія електронного документообігу» та інших. Вже у вересні на соціально-гуманітарному факультеті стартував молодіжний портал «Освітотериторія» – просвітницький проєкт, спрямований на формування соціальних навичок у студентів і старшокласників, який стане гарною традицією прокачки інтелекту та здійснення дружнього нетворкінгу у перший тиждень кожного місяця  упродовж навчального року.

  • «Освітотериторія» – це 12 локацій, справжні сузір’я молодих харизматичних спікерів,  надзвичайно актуальні теми, практичні лайфхаки, тренінги, воркшопи, брифінги, майстер-класи, трансформаційні ігри, вебінари, – розповідає Оксана Гомотюк. – Ми запрошуємо на зустрічі зі студентами цікавих гостей, які можуть поділитися власним досвідом, практичними навичками, спонукати молодь до саморозвитку, надихнути на зміни. До прикладу, в рамках вересневої «Освітотериторії» ми поспілковалися з Тетяною Чубак, почесним консулом Угорщини в Україні, Олександрою Струмчинською, засновницею смм-школи, тернопільською співачкою Іриною Музикою, Юлією Валах, шеф-редактором новин на телеканалі «Тернопіль-1».
    Вокалістка гурту «Фіра» Ірина Музика поспілкувалася зі студентами соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ.

Соціально-гуманітарний факультет розташований у центрі Тернополя на бульварі Шевченка. Сьогодні тут навчаються понад 500 студентів. Під час навчального року планують проводити заняття не лише в аудиторіях, а й на відкритому просторі та навіть у  різних установах міста разом з фахівцями-практиками. Все для того, аби створити простір взаємодії, розвитку та самореалізації студентів.

На соціально-гуманітарному факультеті Західноукраїнського національного університету гостювали старшокласники.
  • Сьогодні у нас навчаються молоді люди, які народилися вже в незалежній Україні, і саме їм розвивати і розбудовувати нашу державу, – додає Оксана Гомотюк. – Ми робимо все для того, аби наші студенти стали активними громадянами своєї країни, чудовими фахівцями своєї справи, здобули не лише знання, а й практичні навички, вміли аналізувати інформацію, креативити та працювати у команді. Вже сьогодні вони показують хороші результати і ми пишаємося ними. Та радо запрошуємо старшокласників вступати на соціально-гуманітарний факультет Західноукраїнського національного університету. Тут ви отримаєте не лише спеціальність, ви здобудете якісну освіту для майбутнього!

 

Юля ТОМЧИШИН.

 

 

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *