Учитись не пізно: у Теребовлі відкрили університет для пенсіонерів (ФОТО)

Якщо ваші бабуся або дідусь нудьгують вдома, університет третього віку — саме те, що їм потрібно.

Університет третього віку – це проект, створений для спілкування і саморозвитку людей похилого віку, залучення їх до культурного життя. Перший навчальний заклад для пенсіонерів відкрили в Києві у вересні 2009 року, а днями такий виш урочисто розпочав роботу в Теребовлянській громаді.

Таку послугу запровадили працівники місцевого відділення денного перебування Центру соціальних послуг для людей поважного віку. Університет третього віку не є вишем у повному значенні цього слова. Однак, у ньому пенсіонери можуть бути соціально активними, опановувати нові знання та навички і піклуватися про власне здоров’я.

– Кілька напрямів слухачі цього університету уже освоїли раніше: побували з краєзнавчими мандрівками в різних куточках Тернопілля та за його
межами, запровадили літню ранкову руханку на стадіоні, стали ініціаторами та учасниками ряду творчих майстер-класів та навіть взяли участь у Міжнародному спортивному фестивалі у Луцьку. Але з жовтня університет третього віку у Теребовлі отримав новий старт. Було сформовано 7 факультетів – здоров’я, іноземної мови, громадського права, краєзнавства, ІТ-технологій, факультети «У ритмі танцю» і художнього мистецтва, – розповіли у Теребовлянській громаді.

Заняття проводитимуть у комфортному кабінеті теребовлянської ДЮСШ і на інших локаціях міста, якщо цього потребуватиме кваліфікація того чи іншого факультету. До роботи факультетів зголосилися долучитися колеги з Луцького університету третього віку й представники юридичного факультету ТНЕУ, які готові надавати лекторську, консультаційну підтримку у правових темах.

– Такі ініціативи допомагають громаді бути цілісною, стирають кордони між поколіннями, об’єднують. Бажаю усім сьогоднішнім студентам плідного та цікавого навчання, а працівникам Центру – наснаги у втіленні хороших задумів, – зазначив міський голова Сергій Поперечний.

Психологи кажуть: з роками у людей знижується самооцінка, зв’язки з родичами і близькими слабшають. За допомогою навчання старші люди переконуються у власній значущості. Досягнення у навчанні додають упевненості в собі.

До речі, університет третього віку діє також у Тернополі, і навесні його випускники вже навіть отримали сертифікати про завершення навчання. Літні чоловіки та жінки вивчали комп’ютерну грамотність, практичну психологію, англійську мову та основи здорового способу життя.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *