Як обрати цибулю-сівок для весняної посадки

Як обрати цибулю-сівок для весняної посадки


Цибуля росте практично на кожному городі. Але не завжди її врожай нас тішить. Буває, що цибуля виростає маленька, або ж – часто хворіє чи, навпаки, взимку зберігається погано. Аби цього не траплялося, насамперед, варто подбати про якісне насіння. Ми зібрали корисні поради, аби ви могли обрати найкраще.


Виробники перед продажем поділяють сівок, залежно від розміру цибулинок, на кілька фракцій:
• 8-14 мм – найдрібніша фракція. Для весняної посадки такий сівок не рекомендується використовувати, тому що він через малий запас поживних речовин зростатиме гірше за більший сівок і відстане у розвитку від нього на кілька тижнів. Цибуля-ріпка з нього виходить невеликого розміру. Зате для підзимових посадок ця фракція вважається ідеальною. Правда, грядки необхідно на зиму вкрити, щоб цибуля не вимерзла.
• 14-21 мм – оптимальний варіант для посадки навесні. Цибуля цієї фракції не йде у стрілку і дає велику цибулину. Підходить такий сівок і для підзимової посадки.
• 21-24 мм – велика фракція. Такий сівок під час весняної посадки може піти у стрілку. Найчастіше це відбувається тоді, коли сівок був висаджений занадто рано (великий сівок потрібно садити на тиждень пізніше за більш дрібні фракції). Деякі дачники для захисту від стрілкування рекомендують перед посадкою зробити на денці невеликий хрестоподібний надріз.
• 24-30 мм – дуже великий сівок. Найчастіше (і під час весняної, і під час підзимової посадки) його використовують для отримання зелені.
Як купити якісну цибулю-сівок?
• Уважно огляньте цибулинки. Вони не мають бути зморщеними, з наявним зеленим листям. У цьому випадку поживні речовини посадкового матеріалу пішли на вирощування пера і на велику ріпку від такої цибулі очікувати не варто.
• Помацайте і понюхайте цибулинки. Вони не мають бути м’якими і з запахом цвілі. Ці ознаки вказують на те, що сівок почав гнити. Такий посадковий матеріал, особливо якщо ви купуєте його у лютому-березні, може не дожити до посадки.
• Цибулини мають бути без слідів зовнішньої обробки. Не варто купувати цибулинки з обстриженими корінцями, вологі або без лусочок.
• На поверхні цибулинок не повинно бути ніяких плям, вкраплень, вм’ятин. Якісна цибуля-сівок має рівномірне забарвлення, щільні, гладкі, блискучі луски.
Після покупки розкладіть цибулю тонким шаром біля батареї і просушіть протягом декількох днів. Потім покладіть її у тканинний або паперовий мішок і зберігайте до посадки у сухому місці. Ідеальні умови зберігання цибулі-сівка – температура 10-15° С і відносна вологість 70-75 %. Якщо вам довелося купити пророслу цибулю, то до посадки зберігайте її у овочевому кошику холодильника.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *