Як позбутися здуття живота: народні засоби

Як позбутися здуття живота: народні засоби
Провокувати метеоризм можуть найрізноманітніші причини – від страху до хвороб

Якщо здуття живота буває нечасто і швидко минає, то його можна пояснити тим, що та або інша їжа погано засвоюється, перегниває й утворюються гази. Також метеоризм іноді виникає, якщо людина поїла молочних продуктів. Це відбувається через те, що недостатньо ферменту, який потрібний для засвоювання молока і його похідних.

Погано засвоюються продукти із грубою клітковиною, такі як бобові, різне насіння, овес, горіхи, капуста, мед, фрукти, а також дріжджі. Тож і від них може виникнути здуття живота. Особливо якщо їх переїсти або їсти дуже швидко, не пережовуючи ретельно.

Причиною метеоризму можуть стати харчові алергії. У цих випадках може з’явитися нежить. Це свідчить уже про те, що імунна система працює неправильно, і причину треба шукати в низькій опірності організму впливам зовнішнього середовища.

Про які хвороби сигналізує?

Здуття живота може виникати також через серйозні причини, які не можна пояснити лише поганим засвоєнням тих або інших продуктів. Воно може сигналізувати про виникнення таких захворювань, як синдром роздратованого кишечнику, апендицит, дисбактеріоз, непрохідність кишечнику, жовчнокам’яна хвороба, закупорка сечовивідних шляхів, виразка або пухлина в кишечнику. У цьому випадку необхідне обстеження у фахівця.

Якщо всі способи перепробувані й хвороб немає, а здуття живота є – спробуйте звернутися до нетрадиційної медицини. Зараз все більше поширення обороти набирає наука психосоматика, що допомагає розібратися в глибинних нервових процесах, що відбуваються в організмі. Цей напрямок народної медицини здуття живота пояснює тим, що людина не хоче приймати які-небудь ситуації у своєму житті й відчуває страх. В основному це страх змін. І здуття живота теж може бути ілюстрацією приказки про те, що всі хвороби – від нервів, тож насамперед варто заспокоїтися і не боятися того, що відбувається.

Прості поради на кожен день

Для тих, хто вірить тільки матеріальним способам рятування, дамо кілька практичних рад.

* Дуже корисна прогулянка після їжі. Рух прискорить переварювання, збільшить перистальтику й буде сприяти виділенню гормонів, які підвищать цю активність.

* Не їжте занадто гаряче або занадто холодне, а також не пийте сильногазовані напої й забудьте про жувальні гумки. При вживанні цих продуктів відбувається “мимовільне заковтування повітря”, після чого можуть з’явитися гази.

* Використовуйте сорбенти. Вони видалять гази зі шлунка й кишечнику.

* Пийте трав’яний чай. Можна заварити перцеву м’яту, ромашку або солодкий кріп. Утворення газів помітно зменшиться.

* Їжте малими порціями та намагайтеся ретельніше пережовувати їжу. У цьому випадку менше захоплюється повітря, а їжа починає переварюватися вже в роті, ферментами слини. Далі цей процес піде легше.

*Їжте більше овочів і круп, проте пам’ятайте про малі порції. Менше –  дріжджового хліба й молочних продуктів.

* Зменшіть прийом харчових стимуляторів. Вони призводять до надмірного порушення ЖКТ. До таких продуктів належать шоколад, чай і кава. Жир також може викликати спазми й порушити травлення.

* Жінки повинні враховувати передменструальный синдром. У цей період добре приймати вітаміни групи В, магній і калій. Вони зменшують здуття живота.

* Стежте за реакцією організму на різні продукти. Можна робити записи, що враховують цю реакцію. І подивіться на реакцію організму при виключенні цих продуктів з раціону.

* Зробіть масаж черевної порожнини. Проте слід правильно вивчити процес виконання масажу і в разі виникнення больових відчуттів негайно припинити його.

*Якщо полежати в теплій воді, то можна полегшити біль у животі. Релаксація знизить рівень стресу і допоможе швидше впоратися з газоутворенням.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *