1 березня – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що не можна робити

1 березня – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що не можна робити

Цього дня у світі відзначають Всесвітній день компліменту, День передчуття тепла, Всесвітній день імунітету, День боротьби із наркобізнесом, Всесвітній день цивільної оборони, День «Нуль дискримінації», День обізнаності про аутоагресію.

В Ісландії – день пива, у США – День свині, День фруктового компоту, День планування весілля, День любителів арахісової олії, День кольорових жінок, День захисту коней, День оновлення, День штату Міннесота, у Казахстані – День подяки, на Кубі – Фестиваль збору грейпфрутів, в Японії – День боротьби за мир, у Молдові – Мерцишор, в Монголії – День патріотів, у Болгарії – Свято «Баба Марта», в Польщі – День «проклятих солдатів», у Західній Австралії – День праці, в Південній Кореї – День руху за незалежність, в Уельсі – День святого Давида, в Парагваї – День Героїв, у Гуамі – День історії та спадщини Чаморро, на Маршаллових островах – День поминання і Пам’яті жертв ядерних випробувань, у Мікронезії – День Япа, у Швейцарії – День республіки Невшатель.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 1 березня вшановує пам’ять святих дванадцяти мучеників, а також праведної Маріамни. У народі день назвали «Зимобор», «Марем’яна Праведна», «Ярило», «Ярило з вилами». День дуже складний, вважається, що саме сьогодні Юда покінчив життя самогубством, що в християнстві – страшний гріх.

Що не можна робити

Не можна позичати і віддавати борг. Рибалкам варто піти на риболовлю – її не можна пропускати: щука, лящ і плотва особливо добре клюють. Небажано важко фізично працювати.

Прикмети на 1 березня    

– сильний вітер – будуть опади та потепління;

– густий туман – літо буде непогожим;

– паводок – чекайте навали гризунів і комах влітку;

– ворони голосно каркають – скоро похолоднішає.

У кого  іменини

Іменини у Павла, Порфирія, Феодула, Самуїла та Іллі.

Пам’ятні дати 1 березня, річниці та події

У 1360 році король Англії Едуард III за 16 фунтів викупив із французького полону 19-річного Джеффрі Чосера, який став його камердинером, зброєносцем, а згодом – одним із найвидатніших поетів Англії.

У 1382 році в Парижі відбулося масове побиття збирачів податків.

У 1555 році Мішель де Нотрдам, відомий під псевдонімом Нострадамус, опублікував свої перші передбачення в книзі під назвою «пророцтва Мішеля Нострадамуса». Передбачення були написані у формі римованих катренів-чотиривіршів, які групувалися в центурії (тобто в сотні, або століттях). Крім цього, всі свої передбачення Нострадамус ретельно зашифровував: катрени були написані на суміші 4-х мов. У них практично не вказувалося ніяких дат, тимчасова послідовність не дотримувалася, та й самі катрени були переплутані. Проте, дослідниками творчості Нострадамуса помічається досить багато цікавих і точних історичних збігів. Нострадамус звертався під час складання передбачень до планетарних схем. Деякі дослідники вважають, що небесні тіла впливають на справи людей. Але, з точки зору сучасної науки, це твердження малоймовірне. Велика частина критиків сходиться на думці, що праці Нострадамуса являють собою лише особисті домисли та інтуїтивні прогнози.

У 1565 році в Бразилії була заснована португальська колонія Ріо-де-Жанейро. Через 20 років у місті проживали 4 000 жителів.

У 1638 році в Північну Америку прибули перші поселенці зі Швеції.

У 1781 році набули чинності Статті Конфедерації – перший Конституційний документ США.

У 1790 році пройшов перший перепис населення США. За її підсумками в країні проживали 3 929 214 осіб, включаючи і негрів-рабів, оскільки 3/5 останніх враховувалися під час визначення кількості конгресменів від кожного штату. Індіанці в переписі не враховувалися.

У 1869 році Дмитро Менделєєв склав таблицю системи елементів, засновану на їхній атомній вазі та хімічній схожості.

1 березня 1873 Ремінгтон почав виробництво першої друкарської машинки.

У 1912 році в Сент-Луїсі Альберт Беррі здійснив перший стрибок із парашутом з літака, що летів, висота становила 460 м.

У 1928 році в США доктор Герберт Еванс відкрив шостий вітамін, відповідно і названий «вітаміном F».

У 1947 році розпочав свою діяльність Міжнародний валютний фонд.

У 1953 році стартувало мовлення «Радіо Свободи».

У 1954 році відбулося ядерне випробування Castle Bravo. США підірвали одну з перших водневих бомб потужністю 15 Мт. На деякі атоли Маршаллових островів випало радіоактивне забруднення, зробивши острови непридатними для життя досі. Під радіоактивні опади потрапило японське рибальське судно «Щасливий дракон».

У 1962 році в Гарден-Сіті (Мічиган) був відкритий перший магазин торговельної мережі «Кей-Март», нині однієї з найбільших в Америці.

У 1969 році під час концерту групи The Doors у Майамі за непристойну поведінку був заарештований її лідер Джим Моррісон.

У 1976 році парламент Великобританії схвалив нові правила дорожнього руху, згідно з якими використання ременів безпеки стало обов’язковим.

У 1977 році в Києві було відкрито пам’ятник українському філософу Григорію Сковороді.

У 1978 році останки Чарлі Чапліна були викрадені з його могили в Швейцарії, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *