Як вибрати джерело безперебійного живлення для квартири та дому

Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) — це прилад, призначений для забезпечення електрикою підключених електроприладів під час відключення енергопостачання. Такі пристрої бувають різних видів і типів, але їх об’єднує наявність елемента резервування електроенергії — акумулятора, який і здійснює живлення підключеної техніки в разі перебоїв у мережі.

Плюси використання ДБЖ

Основною перевагою ДБЖ є безперебійна робота підключеної техніки в ситуації аварійного чи планового відключення електрики. Тривалість живлення залежить від трьох складових: потужності споживання, ємності акумуляторної батареї та ступеня її зношування.

Безперервне живлення забезпечує:

  • працездатність техніки в разі перебоїв у постачанні електрики — можна підключити всі необхідні прилади, від опалювального котла до комп’ютера;
  • захист від виходу техніки з ладу внаслідок аномалій у мережі — короткі замикання, перевантаження та стрибки напруги не зашкодять підключеним пристроям;
  • аварійне освітлення — резервне джерело електрики дасть можливість освітлювати будинок або квартиру.

Якісне живлення суттєво збільшує термін служби багатьох електроприладів — від блоків живлення обчислювальної техніки до систем розумного будинку. Головне — підібрати джерело відповідного типу.

Характеристики ДБЖ

До основних характеристик ДБЖ належать:

  • тип — резервні (оff-line), оn-line або лінійно-інтерактивні;
  • ємність акумулятора — що вона більша, то довше протримається резервне електроживлення в разі знеструмлення основної мережі;
  • час перемикання в автономний режим — що він менший, то нижчий шанс вимкнення підключеного обладнання;
  • система охолодження — активні системи (вентилятори) створюють додаткове шумове навантаження.

Як вибрати ДБЖ

Навантаження електромережі заміського будинку та квартири суттєво відрізняються. Для приватного житла характерна велика кількість обладнання з індуктивною складовою: свердловинні та теплові насоси, поливальні станції та ін. У квартирах таких приладів дуже мало.

Отже, для приватних будинків потрібні пристрої з високою перевантажувальною здатністю, гранично ємними АКБ та великою швидкістю перемикання, які здатні витримати індуктивне навантаження. Для використання в міських квартирах можна купувати пристрої, слабші за характеристиками та доступніші за ціною.

Компанія MiLight пропонує прилади для забезпечення енергонезалежності вашого житла: акумулятори LiFePO4, портативні зарядні станції, зарядні пристрої та інвертори. Фахівці компанії проведуть консультацію та допоможуть вибрати потрібну техніку.

Світлодіодна продукція Мілайт вирізняється високою якістю та розумними цінами.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *