1 квітня: яке сьогодні свято, пам’ятні дати й події

1 квітня: яке сьогодні свято, пам’ятні дати й події

1 квітня – день пам’яті християнських святих мучеників Дарії і Хрисанфа. Хрисанф походив з міста Олександрія і жив в III столітті. Батько його був язичником, але коли сім’я переселилася до Риму, то Хрисанфа віддали на навчання до філософської школи, де він вивчав, зокрема, Новий Завіт. Тому юнак навернувся на християнство.

Коли батько дізнався про рішення свого сина, то дуже розлютився, а потім побажав, щоб той знову став язичником. Для цього підшукав він для Хрисанфа дружину Дарію, яка була жрицею.

Але чоловік навернув на християнство і молоду дружину. Вони навіть домовилися вести непорочне життя. За це римська влада довго мучила подружжя, але не змогла переконати їх стати язичниками. Тоді поставили їх у глибокий рів та закопали живцем.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 1 квітня:

527 рік – початок правління римського імператора Юстиніана І;

1579 рік – Стефан Баторій засновує перший у Балтії Віленський університет;

1889 рік – у Чикаго з’являється в продажу перша у світі посудомийна машина, створена Джозефіною Кокрейн;

1890 рік – бельгійський емігрант Шарль ван Деполь отримує у США патент на перший тролейбус;

1906 рік – підписують міжнародну конвенцію з охорони птахів;

1917 рік – у Києві відбувається Свято Свободи – одна з найбільших національних маніфестацій в історії України;

1918 рік – сформовані Королівські повітряні сили Великої Британії;

1919 рік – Асканію-Нову оголошують народним заповідним парком;

1924 рік – Адольф Гітлер засуджений на п’ять років неволі за Пивний путч;

1933 рік – нацисти організовують бойкот єврейських підприємств у відплату за “змову євреїв усього світу проти Німеччини”;

1937 рік – Бірму відокремлюють від Індії;

1939 рік – після капітуляції останніх республіканських сил генерал Франко проголошує перемогу в Громадянській війні в Іспанії;

1946 рік – Сингапур стає британською колонією; утворено Малайський Союз;

1976 рік – Стів Джобс та Стів Возняк засновують Apple;

1979 рік – за результатами всенародного референдуму аятола Хомейні проголошує Іран ісламською республікою;

2001 рік – Нідерланди легалізовують одностатеві шлюби;

2002 рік – Нідерланди легалізовують евтаназію;

2009 рік – Албанія і Хорватія приєдналися до НАТО;

2016 рік – наступ військ Азербайджану на Карабах, або так звана “4-денна війна”;

2022 рік – Київську область повністю звільняють від російських окупантів.

Який день в Україні та світі

1 квітня в Україні і світі святкують День сміху. Позитивне весняне свято, яке виникло, за однією з версій, в Стародавньому Римі під час правління імператора Костянтина. Правитель, за легендою, був у доброму гуморі і позичив свій титул на один день придворному блазню. Той одразу скористався такою нагодою і видав указ влаштувати веселе свято з розвагами та переодяганнями. Відтоді перше квітня стало днем несподіваних розіграшів.

А в Україні 1 квітня святкують народне свято – День пробудження домового. Наші предки вірили, що з настанням холодів домовий засинає і прокидається лише навесні. Тому цього дня намагалися задобрити духа будинку. А ще ретельно прибирали в хаті, бо вірили, що домовий ненавидить бруд.

Міжнародний фестиваль книжок, які можна їсти. Свято започаткували за ініціативи Беатріс Корон та Джудіт Гоффберг 2000 року. Усі прихильники літератури збираються разом, щоб влаштувати цікаві конкурси з книжками, котрі можна їсти.

Міжнародний день птахів. За сумісництвом це ще й професійне свято орнітологів. Подію вперше відсвяткували 1924 року, а дату обрали на честь підписання Міжнародної конвенції з охорони птахів. Усі охочі можуть цього дня розвісити будиночки та годівнички для пернатих друзів.

Міжнародний день битви подушками. Цікаве свято святкується щороку в першу суботу квітня. З’явився флешмоб 2008 року і швидко здобув популярність. Правила боїв прості: потрібно одночасно бити одне одного подушками. Чіпати людину без подушки заборонено. Головна мета свята – залучити людей до веселощів і розваг, допомогти подолати стрес.

Міжнародний день веселощів на роботі. Нестандартне, але цікаве свято, яке з’явилося ще 1996 року. Головна його мета в тому, щоб залучити суспільство до згуртування з колегами, виховати в колективі дружні взаємини.

День народження долара. Саме цього дня 1778 року Олівер Поллок вигадав знак долара ($), який використовується донині. Як зразок він взяв абревіатуру монети Іспанії. На той час ці монети були дуже розповсюджені в Америці. Існує ще одна версія, що цей знак він взяв з герба Іспанії.

День розчинної кави. Дату святкування обрали на честь офіційної презентації напою 1938 року у Швейцарії. Над створенням розчинної кави працював хімік Макс Моргенталер. На це в нього пішло цілих сім років.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *