Вживання кавуна здатне попередити високий кров’яний тиск, діабет, серцеві хвороби, інфаркт, ниркові розлади і навіть рак.
У зрілому плоді у великій кількості міститься бета-каротин, лікопен, а ще багато вітаміну С, кальцію, магнію, харчових волокон, білка і калію. Також є вітамін А, В6, тіамін та інші корисні елементи.
Отже, які вони – 10 надзвичайно корисних властивостей цього літнього смаколика? Попереджаємо, після прочитання статті вам неодмінно захочеться з’їсти бодай шматочок стиглого кавуна.
- РЕГУЛЮЄ КРОВ’ЯНИЙ ТИСК ТА ЗАПОБІГАЄ ІНСУЛЬТАМ І ІНФАРКТАМ
Кількість калію та магнію в цих ягодах досить висока, що допомагає у зниженні кров’яного тиску, стимулюючи кровообіг та знижуючи навантаження на серцево-судинну систему. Каротиноїди, що містяться в кавунах, запобігають затвердінню стінок вен та артерій. Таким чином допомагають знизити артеріальний тиск і зменшують можливість інсультів, інфарктів і атеросклерозу.
- КОНТРОЛЮЄ ДІАБЕТ ТА ЗНИЖУЄ РІВЕНЬ ЦУКРУ В КРОВІ
Люди з діабетом повинні все життя дотримуватися особливої дієти з мінімальним споживанням цукру. Але такий особливий режим харчування часто супроводжує відчуття неповної ситості. І допомогти боротися з цим може якраз таки кавун.
Він солодкий на смак і при цьому низькокалорійний. А вітаміни та мінерали в кавуні – до прикладу, калій та магній діють в організмі людини як інсулін, допомагаючи знизити рівень цукру в крові.
- БЕРЕЖЕ ЗДОРОВ’Я ОЧЕЙ
Кавун містить велику кількість бета-каротину, вітаміну С, лютеїну, завдяки яким ваші очі добре захищені.
- ДОПОМАГАЄ ПРИ РОЗЛАДАХ НИРОК
У кавунах міститься багато калію, а саме він допомагає ниркам виводити токсичні речовини. А ще кавуни здатні зменшити концентрацію сечової кислоти в крові, тим самим мінімізуючи можливість пошкодження нирок.
- ЗАПОБІГАЄ ПОЯВІ ЗМОРШОК ТА ПЕРЕДЧАСНОМУ СТАРІННЮ ШКІРИ
Кавун багатий на антиоксиданти, які знижують ознаки передчасного старіння та запобігають появі зморшок та вікових плям на шкірі. Крім того, кавун – це додаткова рідина для організму, а всі ми знаємо, що шкірі, як і всім іншим органам, вкрай необхідно якомога
- ПОКРАЩУЄ ФУНКЦІОНУВАННЯ СЕРЦЯ
Лікопен, що також міститься в кавунах, покращує функціонування серця. Кавун здатен знизити рівень холестерину, що впливає на здоров’я серця та береже його від багатьох небезпечних станів, в тому числі й від інфаркту. А вже згадувані бета-каротин та антиоксиданти з антивіковими властивостями зберігають серце молодим.
- ЛІКУЄ ІМПОТЕНЦІЮ
У соці кавуна міститься дуже важливий та корисний елемент – аргінін. Саме він є ефективним у лікуванні еректильної дисфункції, стимулює лібідо та знижує фригідність.
- ДОПОМАГАЄ СКИНУТИ ЗАЙВУ ВАГУ
Кавуни на смак солодкі, але, що дуже важливо для тих, хто бореться із зайвою вагою, – низькокалорійні. Тому, навіть якщо ви на дієті, кавуни їсти можна. У 100 г цього продукту міститься всього 30 калорій, а з’їдаючи м’якоть кавуна, можна надовго позбутися почуття голоду.
Крім того, кавун містить у своєму складі фолієву кислоту, яка бере безпосередню участь у процесі поділу клітин, нормалізує травлення, допомагаючи позбутися зайвих кілограмів, швидко розщеплюючи жир.
- ПОПЕРЕДЖУЄ ОНКОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
У кавунах міститься багато лікопену – особливого пігменту з групи каротиноїдів, який є могутнім антиоксидантом. Вченими вже доведено, що лікопен знижує ризик розвитку раку простати, грудей, легенів, прямої кишки та ендометрію.
Як виявити нітрати?
Будьте уважні: у плодах кавунів накопичуються хімікати (азот, фосфор, калій та ін.), які входять до складу добрив. У такому випадку на розрізі в м’якоті видно жовті ущільнені ділянки. Вживання такого кавуна навіть у здорових людей викликає нудоту, блювоту, шлункові болі та пронос.