Події останніх років не змогли не відобразитись в мистецтві. Українські музиканти уславлюють захисників, присвячують їм пісні. Але, в першу чергу, війна – це горе, і це також є в їхніх піснях. Сьогодні Україна відзначає одразу кілька свят: це і День українського козацтва, і День створення УПА, і Покрова Пресвятої Богородиці. Не дивно, що з 2015-го саме у цей день відзначають День захисника України.
Україна відмовилась від радянського спадку. Її герої та захисники не мають стосунку до 23 лютого. Ми маємо своїх захисників, і нам є, ким пишатись.
Еспресо.TV пропонує добірку композицій, присвячених тим, хто віддає свої життя заради України.
“Тартак” – “Висота / Ніхто крім нас”
Десантники у нас є, а пісні про них немає. Виправити цю ситуацію взявся український рок-гурт “Тартак” на чолі з Сашком Положинським.
Написати композицію його попросив один з українських десантників. Однак вона все одно вийшла щирою та влучною.
“Антитіла” – “У книжках”
Український гурт “Антитіла” не залишається осторонь ситуації на сході, активно допомагаючи українські армії. Багато пісень з репертуару гурту присвячено Батьківщині та воїнам, які захищають її і сьогодні.
Але “У книжках”, мабуть, найзворушливіша композиція, що розповідає про хлопчика, який через війну залишився без батька.
Бійці АТО – “Дорога на схід”
Співають про війну і самі бійці. Пісні про війну народжуються усюди. І не дивно, що багато з них – саме на фронті. Композиція “Дорога на схід” була створена в рамках соціально-мистецького проекту #ПісніВійни, який відшукує пісні, створені українськими воїнами та записує їх на професійній студії.
Автором музики і музичним продюсером пісні “Дорога на схід” виступив співак та композитор Павло Табаков, автором віршів – поет Василь Фесюк.
У записі пісні взяли участь п`ятеро українських воїнів, які пройшли АТО, воюючи у найгарячіших точках війни на сході України: Максим Перев’язко, Богдан Ковальчин, Тарас Гривул, Андрій Шевчук і Петро Комендат.
Богдан Ковальчин “FM” – “На схід”
Український десантник Богдан Ковальчин із Львівщини пішов до армії добровольцем. Воював у найгарячіших точках, був снайпером.
Писати пісні Ковальчин почав уже на Донбасі. А після демобілізації записував свої композиції на студії. Він взяв участь у записі першої композиції проекту #ПісніВійни. А також сам записав “На схід”.
ТіК – “Запах війни”
Завжди веселі і божевільні “ТіК” записали доволі серйозну пісню. Попри те, що подібна серйозність їм не властива, вийшло гарно, бо правдиво.
“Гайдамаки”, Богдан Кутєпов і Олександр Ткачук – “УКРОП”
“Гайдамаки” – часті гості на фронті. Вони їздять на Донбас і виступають перед бійцями, займаються волонтерством. Це знайшло відображення і в їхній творчості.
А автором їхньої пісні “Укроп” та режисером кліпу став український військовий, учасник війни на Донбасі Олександр Ткачук.
Олександр Рожко та Тарас Тополя – “Не сумуй”
Ще одна композиція проекту #ПісніВійни записана разом солістом гурту “Антитіла” та українським воїном Олександром Рожком. Пісня була написана саме воїном. І тому її слова набувають особливого змісту.
Богдан Ковальчин та Арсен Мірзоян – “Бог біля тебе”
Третьою композицією цієї соціально-мистецької ініціативи стала “Бог біля тебе”, створена на слова Богдана Ковальчина, Мар`яна Ганусяка та Арсена Мірзояна.
Brutto – “Гарри”
Не залишись осторонь і завжди влучні білоруси – колишні учасники “Ляпіса Трубецкого” Brutto. Багато пісень з їхнього репертуару – це маніфести свободи та спротиву.
А пісня “Гарри” – це історія хлопця, який пішов захищати Батьківщину та загинув. Знаючи позицію учасників гурту та час створення пісні, стає зрозумілим, що вона про українських воїнів.
Анастасія Приходько та Микита Рубченко – “Герої не вмирають”
Сама співачка назвала цю пісню однією з найбільш знакових для себе композицій.
“Я хочу, щоб ця пісня зберегла пам’ять про наших українських героїв та дала надію всім нам”, – пояснила Анастасія Приходько.