14 чудових страв, які можна приготувати за півгодини

14 чудових страв, які можна приготувати за півгодини

Втомилися думати про те, що приготувати на обід або вечерю? Ми відібрали найкращі рецепти, щоб полегшити ваше життя. Готуйте з нами швидко і смачно.

Салати

Салат з тунця

Потрібно: 1 банка консервованого тунця у власному соку, 1 банка консервованої квасолі, 2 великих солоних огірки, 1 великий свіжий огірок, ½ цибулини, 1 ст. л. оцту, 2 ст. л. олії.


Приготування: цибулю наріжте півкільцями, обшпарте окропом і залийте розведеним оцтом. Відставте, нехай маринується. В цей час поріжте огірки, злийте рідину з квасолі, дістаньте тунця з банки і розламайте його виделкою на шматочки. Змішайте інгредієнти. Дістаньте цибулю з оцту і додайте в салат. Полийте суміш олією, щедро поперчіть. А ось солити варто обережно: огірки і тунець вже внесли свою лепту.

Псевдоцезар

Потрібно: 1 качан салату айсберг, 2 філе курячої грудки, 3 ст. л. олії, 3 скибочки батона, 1 зубчик часнику, 50 г сиру, 2 ст. л. майонезу.
Приготування: дрібні шматочки філе обсмажте на 1,5 ст. л. олії до готовності. На сусідній конфорці розігрійте в сковороді олію, натріть туди часник, підрум’яньте нарізаний кубиками батон. Якщо є час, попередньо зріжте з хліба скоринку. Нарвіть айсберг в миску руками, викладіть зверху курку, сухарики, натріть сир, заправте майонезом. Якщо подавати салат будете не відразу, майонез розміщуйте між айсбергом і куркою, так сухарі залишаться хрусткими. Додайте кілька нарізаних навпіл томатів чері, щоб отримати більш соковитий варіант салату.

Салат з копченою ковбасою
Потрібно: 200 г копченої ковбаси, ½ невеликої капустини, 2 великих помідора, 1 банка консервованого зеленого горошку, 4 ст. л. майонезу.
Приготування: ковбасу і помідори наріжте соломкою, капусту нашаткуйте, додайте горошок і заправте майонезом. Не забудьте поперчити, так смачніше.

Супи
Суп з копченостями і сочевицею

Потрібно: 200 г копченостей (курка, грудинка, реберця), 200 г сочевиці (шукайте ту, що для супів. В інструкції з приготування на пачці її радять варити близько 20 хв.), ½ моркви, ½ цибулини, 1 ст. л. олії.
Приготування: у каструлю покладіть сочевицю і нарізані копченості (якщо використовуєте ребра, відокремте м’якоть від кістки), залийте водою, відправте на вогонь. Наріжте цибулю і обсмажте на сковороді. Після того, як зарум’яниться, додайте натерту моркву і продовжуйте обсмажувати. Коли сочевиця буде готова, додайте в каструлю вміст сковороди і прокип’ятіть ще пару хвилин.

Грибний суп-пюре

Потрібно: 600 г печериць, 200 г цибулі, 1 дрібка коріандру (меленого), 600-800 мл молока, 2 гілочки базиліку, 1 ст. л. соняшникової олії, 1 ст. л. насіння гарбуза, за смаком сіль та перець.
Приготування: гриби і цибулю поріжте невеликими шматочками. Обсмажте на пательні з соняшниковою олію до готовності, періодично помішуючи (приблизно 6-7 хв). Додайте сіль, перець і мелений коріандр. Обсмажені цибулю і гриби викладіть в каструлю і додайте трохи молока. Перебийте до однорідного стану блендером. Додайте молоко, що залишилося, і ще раз перебийте блендером. Ви можете додати різну кількість молока і зробити суп менш або більш густим. Проваріть суп на середньому вогні протягом 3-4 хв. Подавайте з насінням гарбуза і листочками базиліку.

Картопляний крем-суп від Євгена Клопотенка
Потрібно: 4-5 картоплин, 100 мл вершків (15-20%), 2 зубчики часнику, 1-2 ч. л. куркуми, 1 шт. лаврового листа, 1 яблуко (кисло-солодке), 1 ст. л. імбиру (маринованого), 2-3 горошини духмяного перцю, сіль за смаком.
Приготування: картоплю очистіть і наріжте довільними шматочками. Що меншими будуть шматочки, то швидше звариться картопля. Залийте картоплю 1 літром питної води. Додайте лавровий лист, запашний перець і часник (2 зубчики). Варіть до готовності картоплі, приблизно 15-20 хв. Посоліть за смаком. Картопляний відвар не зливайте, він знадобиться для подальшого приготування. Перекладіть картоплю в чашу блендера і додайте зовсім небагато картопляного відвару і вершки (100 мл). Не забудьте забрати лавровий лист, часник і горошини запашного перцю. Вони вже віддали страві всі свої аромати. Додайте до картоплі куркуму (1-2 ч. л.). Вона надасть незвичайного кольору, тонкого смаку і аромату картопляному супові. Перебийте картоплю в блендері до однорідного кремового стану. Густоту крем-супу регулюйте картопляним відваром. Якщо є необхідність – доведіть суп до потрібного смаку, додаючи сіль. Яблуко наріжте дрібними кубиками. Якщо є бажання і час, то можете злегка промаринувати шматочки яблука в оцті з цукром. Маринований імбир (1 ст. л.) теж подрібніть. При подачі прикрасьте крем-суп яблуками та імбиром. Посипте міксом свіжомеленого перцю.

Другі страви

Куряче філе з ананасом, цвітною капустою і брокколі

Потрібно: 2 філе курячої грудки, 3 кільця консервованого ананаса, 400 г брокколі, 2 ст. л. оливкової олії.
Приготування: невеликі шматочки курки обсмажте на змащеній олією сковороді до золотистої скоринки, додайте нарізані кубиками ананаси і суцвіття брокколі. Не забуваючи помішувати, доведіть страву до готовності.

Качка з фунчозою

Потрібно: 200 г філе качки, 200 г фунчози (рисова локшина, можна придбати і в українських супермаркетах), 2 ст. л. соєвого соусу, ½ болгарського перцю, 1 солоний огірок, 1 ст. л. олії.
Приготування: шматочки філе обсмажте на олії, потім додайте соєвий соус (якщо занадто солоний, розбавте), нарізані перець і огірок. Тримайте на вогні до готовності качки. Паралельно приготуйте фунчозу так, як написано на упаковці, зазвичай її досить залити окропом на кілька хвилин. Змішайте локшину і м’ясо, і страва з азіатською ноткою готова.

Свинина в гранатовому соусі

Потрібно: 300 г свинини, ½ цибулини, 2 ст. л. гранатового соусу, 1 ст. л. соняшникової олії.
Приготування: дрібно наріжте свинину – так вона швидше приготується. Обсмажте її на олії разом з цибулею до напівготовності. Додайте в сковороду гранатовий соус і трохи води, щоб м’ясо тушкувалось. Якщо гранатовий соус без кислинки, вичавіть у свинину трохи лимонного соку, ваша мета – щоб страва була кисло-солодкою. І не забудьте посолити. Як гарнір до цієї страви можна вибрати що завгодно. Якщо хочете щось по-справжньому швидке, спробуйте вівсянку на воді. Якщо є час, приготуйте булгур або рис, вони добре поєднуються з солодкістю гранатового соусу.

Йока – вірменська страва з лаваша

Потрібно: 4 тонких круглих лаваша чи тортильї (можна взяти і звичайний прямокутний лаваш, тоді загортайте його, як вам зручніше), 2 яйця, шматочок сиру та (або) бринзи, зелень (петрушка, кріп, зелена цибуля), трошки олії, сіль та перець за смаком.
Приготування: яйця збовтуємо виделкою у глибокій тарілці та змащуємо яйцем лаваш. Посипаємо тертим сиром та бринзою. А тоді подрібненою зеленню. Якщо сир солоний, можна не солити. Пательню змащуємо тонким шаром олії та добре розігріваємо. Загортаємо лаваш так, щоб вийшов трикутник. Викладаємо на гарячу пательню та обсмажуємо до рум’яності з обох боків. Перекладаємо на тарілку. Подавати та їсти йоку треба неодмінно гарячою, тоді вона набагато смачніша!

Десерти

Рулет з варенням

Потрібно: 3 яйця, 3 ст. л. борошна (90 г), 3 ст. л. цукру (90 г), 150 г варення.
Приготування: змішайте в мисці яйця, борошно і цукор, але не збивайте. Вилийте суміш на застелене пергаментом деко і розрівняйте ложкою. Випікайте при 200°C близько 15 хв. Приблизно з восьмої хвилини перевіряйте готовність, рулет повинен пропектися, але зберегти еластичність. Коли тісто приготується, покладіть бісквіт прямо з папером на рушник і скачайте в рулет. Потім акуратно видаліть папір і дайте тісту охолонути. Після цього розгорніть бісквіт, змастіть варенням і загорніть знову.

Слойки з ягодами

Потрібно: 300 г готового листкового тіста (купіть заздалегідь у магазині), 1 ст. л. цукру, 1 ст. л. крохмалю, 1 склянка ягід.
Приготування: тісто злегка розкачайте, наріжте на квадрати. Ягоди покладіть в сотейник, додайте цукор і крохмаль, нагрійте. Помішуйте акуратно, щоб зберегти ягоди цілими. Коли цукор розчиниться, зніміть з вогню. У квадратика з тіста сформуйте невеликі бортики, в центр викладіть ложку начинки. Повторюйте маніпуляції, поки не скінчиться тісто або начинка. Помістіть слойки на деко, застелене пергаментом, і відправте в розігріту до 200°C духовку приблизно на 15 хв.

Грушевий крамбл

Потрібно: 2 груші, 50 г вершкового масла, 40 г борошна, 50 г цукру.
Приготування: груші почистіть, натріть на крупній тертці і перекладіть в жароміцний посуд. Розітріть холодне масло з борошном і цукром, щоб вийшла крихта. Це можна зробити руками, але кухонний комбайн з насадкою-ножем значно прискорить процес. Крихту викладіть поверх фруктів, запікайте страву при 200°C, поки не приготується тісто. Подавайте крамбл теплим, можна додати морозиво.

Яблучна шарлотка

Потрібно: 1 склянка пшеничного борошна, 3 яблука, 1 склянка цукру, 1/2 ч. л. гашеної соди, 3 яйця, 1 ч. л. меленої кориці.
Приготування: розігріваємо духовку. Відокремлюємо білки від жовтків. Білки збиваємо в міцну піну міксером, поступово додаючи цукор. Продовжуємо збивати, додаючи по одному жовтки, потім гашену соду та борошно. Тісто за консистенцією має нагадувати сметану. Додаємо корицю. Чистимо та нарізаємо шматочками яблука. Укладаємо їх на дно змащеної форми. Заливаємо яблука тістом. Ставимо пиріг у духовку, розігріту до 180 градусів. Через 30 хв. перевіряємо готовність за допомогою зубочистки: якщо тісто на ній не залишається – значить воно готове! Зверху посипаємо шарлотку корицею.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *