У цей день у світі відзначають Всесвітній день рукоділля, Міжнародний день боротьби з анорексією, Міжнародний день толерантності.
В Україні – День працівників радіо, телебачення та зв’язку, в Португалії – День моря, в США – День державності штату Оклахома, День штату Індіана, День кларнета в оркестрі військово-морського флоту, День “влаштуйте вечірку з вашим ведмедем”, День підприємця, День гудзиків, День фаст-фуду, в Монголії – День гордості, в Білорусі – День білоруської ляльки, на Кубі – День святого Крістобаля, День заснування Гавани, в Ісландії – День ісландської мови, в Таджикистані – День президента, в Естонії – День Відродження, в Індії – день національний преси, в Бразилії – день стомованих пацієнтів, в Польщі – день дипломатичної служби.
Пам’ятні дати, річниці та події
У цей день в 1841 році в Нью-Йорку був запатентований корковий рятувальний пояс.
16 листопада 1848 року в Лондоні дав свій останній концерт Фредерік Шопен (1810-1849) – великий польський композитор і піаніст. У Шопена, діагноз захворювання якого досі залишається спірним, було так мало сил, що він зміг грати тільки одну годину. Через тиждень він повернувся до Парижа і 17 жовтня 1849 року помер у своїй квартирі на Вандомській площі.
Йому було 39 років. Урна з серцем композитора, згідно з його передсмертною волею, була перевезена сестрою Шопена до Варшави і замурована в одній з колон костелу Святого Хреста. Творчість Шопена справила величезний вплив на багато поколінь музикантів. Він є одним з основних композиторів в репертуарі відомих піаністів. З 1927 року у Варшаві кожні 5 років проводяться міжнародні конкурси піаністів імені Шопена.
16 листопада 1945 року була утворена ЮНЕСКО – Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури. Вона стала формальною наступницею створеного в 1925 році Міжнародного інституту з інтелектуального співробітництва, який пішов у небуття. Штаб-квартира ЮНЕСКО знаходиться в Парижі. До ЮНЕСКО в даний час входять 195 держав-членів, 2 держави-спостерігача і 10 асоційованих членів.
У 1966 році був зафіксований самий рясний зорепад: до 2300 метеорів в хвилину.
Яке нині церковне свято
Православна церква 16 листопада вшановує пам’ять Святої княжни Анни Всеволодівни – дочки київського князя Всеволода Ярославича. У народі день назвали “Анна холодна”, так як погода починала змінюватися, наступали холоди, зима вступала в свої права. Інші назви свята: “Кросник”, “Агапій”, “Баба”.
Що не можна робити
У цей день не можна сваритися, виходити з дому без особливої потреби, бажано уникати людних місць. Інакше можете зловити пристріт або псування. А якщо посвариться подружжя, то скоро може розлучитися.
Прикмети
З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:
не випав сніг – бути найближчого року неврожайним;
вдень стоїть холодна погода – восени буде голодно;
хмари летять низько – до морозів;
увечері вдарив мороз – зима буде теплою.
Іменини
Іменини у Агапа, Георгія, Гертруди, Дмитра, Анни, Йосипа, Малгожати, Михайла, Едмунда, Володимира і Миколи, пише УНІАН.