21 листопада: Введення до храму Пресвятої Богородиці, День Гідності та Свободи, День десантно-штурмових військ ЗСУ

21 листопада: Введення до храму Пресвятої Богородиці, День Гідності та Свободи, День десантно-штурмових військ ЗСУ

21 листопада (4 грудня за старим стилем) відзначають одне з дванадцяти найважливіших свят Православної Церкви – Введення до храму Пресвятої Богородиці (Третя Пречиста).

За збереженими свідченнями, у батьків Пресвятої Богородиці Іоакима та Анни довго не було дітей. Вони багато молилися Господу, і коли народилася дочка, то дали обітницю, що присвятять її Богу. Маленька Марія жила з батьками в Назареті до трьох років, а потім Іоаким і Анна разом із родичами, під спів священних пісень і з запаленими свічками повели доньку до Єрусалимського храму.

У дорозі вони були три дні. У храмі їх зустріли священики й архієрей Захарія. Марію підвели до храму і поставили на першу сходинку, а наступні 14 вона здолала сама. Первосвященик Захарія (батько Іоанна Хрестителя) ввів її до вівтаря і показав місце молитви. При храмі Марія прожила до 15 років: читала Святе Письмо, займалася рукоділлям, молилася. Потім первосвященик і священики порадили їй вийти заміж, але Марія відповіла, що хоче присвятити себе Богові. Тоді за порадою згори священик Захарія запропонував старому Йосипу стати опікуном Марії, щоб стати хранителем її обітниці. Вони побралися і вирушили в Назарет. 

Введення в храм Пресвятої Богородиці – дуже глибоке за змістом свято: переступивши поріг Єрусалимського храму, Марії було уготовано стати “одухотвореним Храмом”. Будь-яка людина так само вводиться в Церкву через Таїнство Хрещення – це і є введення людини в храм.

У народі цей день називали “воротами зими”. Існує приказка: “Введення прийшло – зиму привело”.

За старим стилем 21 листопада – Собор Архістратига Михаїла.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 21 листопада:

1620 рік — після тримісячного плавання на кораблі “Мейфлавер” сім’ї англійських переселенців-пуритан висадилися в Північній Америці — в районі мису Код;

1783 рік — у небо над Парижем піднімається перша пілотована людиною повітряна куля братів Жозефа-Мішеля і Жака-Етьєнна Монгольфье;

1806 рік — Наполеон оголошує “континентальну блокаду” Великої Британії;

1877 рік — Томас Едісон представляє свій фонограф;

1916 рік — тоне “Британнік”, корабель-близнюк “Титаніка”, який налетів на німецьку міну;

1918 рік — у Львові встановлюють польську владу, а Уряд ЗУНР переїжджає до Тернополя, згодом до Станиславова;

1919 рік — укладають “Договір між союзними державами і Польщею про Східну Галичину”, який передбачив передачу на 25 років Галичини до складу Польської республіки з обов’язковим забезпеченням їй автономного статусу;

1920 рік — армія УНР переходить Збруч на територію Польської держави, де була інтернована в таборах;

1947 рік — у Нью-Йорку засновують Панамериканську українську конференцію;

1962 рік — президент США Джон Кеннеді знімає блокаду Куби;

2004 рік — в Україні відбувається другий тур виборів президента України, починається Помаранчева революція;

2013 рік — в Україні починається Євромайдан.

Який день в Україні і світі

21 листопада в Україні святкують День гідності та свободи. Державне свято (без додаткового вихідного дня), яке було створене 30 вересня 2017 року за ініціативи президента України Петра Порошенка. Цей день є символом творення новітньої історії держави та пам’ятною датою, яка вшановує патріотизм і мужність українців, що відстоювали цінності свободи, демократії та вибору народу щодо європейського розвитку держави. Дата вказує на дві доленосні події в житті України — Помаранчеву революцію (2004 року) та Революцію гідності (2013-2014 років).

День десантно-штурмових військ Збройних сил України. Професійне свято з’явилося 2017 року за указом президента України разом зі зміною назви десантних військ на десантно-штурмові війська. Перше святкування відбулося на Михайлівській площі в Києві, де президент Петро Порошенко вручив війську оновлену символіку.

Європейський день муковісцидозу. Це генетичне захворювання, яке вражає підшлункову залозу, легені та інші органи, а також впливає на клітини, що виробляють слиз, травні соки та піт, в результаті чого ці рідини стають густими. Це може стати причиною закупорювання, появи інфекцій і пошкоджень в уражених органах.

Всесвітній день рибальства. В святкових заходах часто беруть участь риболовні асоціації, співтовариства, спілки. Головна мета дня — донести людству інформацію про проблеми і закликати берегти рибні запаси.

Всесвітній день вітань. Свято було започатковане британськими братами Майклом та Браяном Маккомаками 1973 року як знак протесту проти “холодної війни” і міжнародного напруження, що пригнічували людей та робили їх непривітними. Брати надіслали листівки з привітаннями у різні кінці світу.Всесвітній день телебачення. Подія була заснована ООН 17 грудня 1996 року, а дату святкування обрали на честь першого дня здійснення Всесвітнього телевізійного форуму ООН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *