24 липня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

24 липня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

Сьогодні – Всесвітній день турботи про себе.

У США – День текіли, День кузенів і кузин, День автороздачі, День старих жартів, День запобігання утоплень, День Амелії Ерхарт, День піонера, в Індії – День шанування Духовного вчителя “Гуру Пурніма”, День батьків, в Польщі – День поліції, в Греції – День відновлення демократії, у Венесуелі – День Військово-Морських сил, в Еквадорі, Болівії, Венесуелі – День Симона Болівара, в Таїланді – Асалха Пуджа, День Дхарми, в Бангладеш – свято “Ашарі пурніма”, в Чилі – день пайяди, в Еквадорі – День Гуаякіля.

Пам’ятні дати, річниці та події

Саме в цей день в 1938 році була запущена в продаж перша в світі партія розчинної кави під маркою Nescafe. Вона стала результатом спільних зусиль фірми Nestle і бразильського уряду, які вирішували проблему надлишків кави. Продукт став популярним у США після Другої світової війни, а потім поширився по всьому світу. Але є й інші легенди створення розчинної кави. Він нібито був винайдений і запатентований ще в 1890 році новозеландцем Девідом Стренгом. Також винахід цього напою в 1901 році приписують японському вченому Саторі Като, який працював в Чикаго. А британський науковий журнал “Нью саєнтист” стверджує, що розчинна кава була розроблена в цій країні на замовлення військових.

24 липня 1945 року на Потсдамській конференції керівників держав – переможниць у Другій світовій війні (СРСР, США і Великобританії), під час обговорення устрою післявоєнного світопорядку, американський президент Гаррі Трумен оголосив про те, що в США створено “зброю жахливої руйнівної сили”. Йшлося про атомну бомбу. Цією “зброєю” займалися і в СРСР – група фізиків на чолі з академіком Ігорем Курчатовим працювала над його створенням з 1943 року. Про дійсно жахливу ядерну силу світ дізнався 6 і 9 серпня 1945 року після американських бомбардувань японських міст Хіросіми і Нагасакі, де загинули сотні тисяч мирних жителів. Оцінюючи результати такого “експерименту”, Трумен написав:”у найбільшій в історії азартній науковій грі ми поставили на карту два мільярди доларів і виграли”.

У 1990 році в Києві біля будівлі міської адміністрації вперше було піднято жовто-блакитний прапор, який майорів там більше року – до моменту офіційного проголошення незалежності України. Зараз цей прапор зберігається в Національному музеї історії України.

Яке нині церковне свято

Православна церква 24 липня вшановує пам’ять святої рівноапостольної княгині Ольги, яка принесла нашим предкам православну віру. Інші назви свята: “Юхим’я та Ольга”, “Стожарниця”.

Що не можна робити

Не можна брати в борг гроші, сіль, хліб, купатися і планувати весілля. Знайдені на дорозі гроші в будинок заносити не можна – їх потрібно віддати нужденним.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

яскраво сяють зірки – до вдалого полювання;

день сонячний – до хорошого врожаю зернових;

дощ з громом – до вдалої риболовлі. 

Іменини

Іменини у Олени, Ольги, Кіндея і Аркадія, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *