28 листопада – яке сьогодні свято, іменинники, що не можна робити

28 листопада – яке сьогодні свято, іменинники, що не можна робити

У православних християн цього дня розпочинається Різдвяний піст, який триває 40 днів.

28 листопада – 332-й день року за Григоріанським календарем, до кінця року залишається 33 дні. У XX і XXI століттях цей день відповідає 15 листопада Юліанського календаря.

В Україні сьогодні – День пам’яті жертв голодоморів. Цього дня світ відзначає День придумування нових слів, Всесвітній день співчуття, День червоної планети, Міжнародний день обізнаності про ауру.

У США – «Субота малого бізнесу», День французьких тостів, у Білорусі – Пилипівка, в Панамі – День незалежності, у Конго – День республіки, в Албанії – День Незалежності, у Східному Тиморі – День проголошення незалежності, в Бурунді – День Республіки, у Чаді – День Республіки, в Мавританії – День Незалежності, у Вірменії – День пам’яті святих апостолів Тадея і Варфоломія.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 28 листопада вшановує пам’ять мучеників Самона, Гурія і Авіва, які були відомі як цілителі, їм варто молитися для позбавлення від зубного болю. Гурій шанувався також як помічник у лікуванні очних хвороб. Інші назви свята: «Гурій», «Гур’ян», «Зима на рябій кобилі», «Зубний цілитель».

Що сьогодні не можна робити

Починається Різдвяний піст, тому є речі, які не можна робити ні сьогодні, ні в будь-який інший день посту. Так, заборонено грішити, не ображайте людей й не ображайтеся самі. Не можна прибирати будинок ввечері, щоб не зустріти Різдво з нечистю. Не скупіться, інакше добробут залишить ваш дім. Не варто ходити на полювання та риболовлю.

Прикмети на 28 листопада     

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– сніг накрив землю – він не розтане до весни; 

– снігу випало більше, ніж зазвичай – бути багатому врожаю.

28 листопада – іменини 

Іменини у Дмитра, Микити, Петра і Миколи.

Пам’ятні дати 28 листопада, річниці та події

Як пише УНІАН, у цей день в 1660 році у Лондоні 12 джентльменів з гуртка «Любителі наук», що збиралися компанією майже щотижня впродовж 15 років, склали документ, в якому заявили про рішення заснувати «колегію для розвитку фізико-математичного експериментального знання» під латинським девізом «Nullius in vеrba» – «не вірити на слово». Ця дата і є днем створення наукового Лондонського королівського товариства. У 1662 році король Карл II підписав Хартію про заснування під своїм патронатом «Лондонського королівського товариства», яке, по суті, стало Англійською академією наук. Вона й понині процвітає. Лондонське королівське товариство-самоврядна приватна організація, формально не пов’язана з діяльністю урядових наукових установ. Суспільство відіграє важливу роль в організації та розвитку наукових досліджень у Великобританії та діє як дорадчий орган при вирішенні питань наукової політики. У різні роки президентами Лондонського королівського товариства були Крістофер Рен, Ісаак Ньютон, Томас Генрі Хакслі, Ернест Резерфорд, Джозеф Лістер та інші. Його членами є багато лауреатів Нобелівської премії.

У цей день в 1974 році відбувся останній виступ на сцені легендарного «бітла» Джона Леннона.

У 1943 році цього дня почалася Тегеранська конференція глав трьох союзних держав: СРСР – Сталін, США – Рузвельт, Великобританія – Черчілль. Вона тривала до 1 грудня і була покликана розробити остаточну стратегію боротьби проти Німеччини та її союзників. Основні питання – відкриття другого фронту в Західній Європі й післявоєнна карта світу.

У 1974 році 28 листопада відбувся останній виступ на сцені легендарного «бітла» Джона Леннона під час концерту Елтона Джона у «Медісон Сквер Гарден». 8 грудня 1980 Леннон був убитий Марком Девідом Чепменом пострілами в спину біля дверей власного будинку. Чепмен перед убивством взяв у Леннона автограф на обкладинку нового альбому співака «Double Fantasy». Леннон був кремований у крематорії кладовища Фернкліфф (Грінбург, Вестчестер, штат Нью-Йорк), його прах був переданий дружині Йоко Оно, яка розвіяла його в Центральному парку Нью-Йорка. Чепмен за свій злочин відбуває довічне ув’язнення. Уже десять разів він подавав прохання про дострокове звільнення, востаннє у серпні 2018 року, але завжди отримував відмову.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *