29 серпня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

29 серпня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються День народження мотоцикла, Міжнародний день дій проти ядерних випробувань.

В Україні – День пам’яті захисників, які загинули за незалежність і територіальну цілісність України, Дня шахтаря, у США – День прав людини, День швейцарських виноробів, День гончарної печі, День китайського рагу “Чоп Суї”, День обізнаності про саркоїдозі, Неділя “Жертвувати своїми бажаннями заради потреб інших”, День лимонного соку, День топлес, в Японії – День смаженого м’яса, в Португалії – Винний фестиваль, у Тайвані – День бабусь і дідусів, в Аргентині – День посадки дерев, у Іспанії – Свято святої Марії Морський, у Вірменії – День озера Севан, в Індії – День спорту, у Казахстані – День закриття Семипалатинського випробувального ядерного полігону, у Польщі – День муніципальної поліції, в Індії – День мови телугу, в Аргентині – День адвоката, у Словаччині – День Словацького національного повстання.

Пам’ятні дати, річниці та події

У 1758 році в Нью-Джерсі була створена перша індіанська резервація.

У 1782 році британський лінійний корабель “Ройал Джордж” затонув на рейді Портсмута. З 1200 осіб на борту загинули більше восьмисот.

У 1831 році англійський фізик Майкл Фарадей відкрив явище електромагнітної індукції.

У 1883 році в Оттаві Томас Ахерн продемонстрував першу в світі електроплиту. Цього винахідника і підприємця називають “канадським Едісоном”. Він народився в Оттаві 24 червня 1855 року. Попрацював телеграфістом і менеджером в канадських телефонних компаніях, в тому числі і в знаменитій компанії Белла. Пізніше заснував компанію Ахерн і Соппер, яка насправді була простим магазинчиком електротоварів. А ось ще через якийсь час на світ з’являється компанія Ottawa Electric Company, яка забезпечила рідне місто Томаса – Оттаву електричними ліхтарями і стала попередницею Hydro Ottawa Company. За своє життя Ахерн отримав 9 патентів на винаходи в сфері електротехніки. Дивно, але патенту на електричну плиту серед них немає.

Взагалі з плитою все дуже незвично. У 1883 році Ахерн просто показав, як можна готувати їжу, використовуючи властивості електричного струму. Зрозуміти зараз, як виглядав той предмет, який і з’явився першою в світі електричною плитою, – не представляється можливим. Сам Ахерн про нього забув на 9 років. У 1892 році в готелі Windsor в Оттаві був влаштований прийом на честь дорогих гостей. Томас Ахерн надав свій винахід для приготування вечері. Як тоді написала канадська Преса:” вечерю приготували за допомогою приручених блискавок”, але сама їжа всім сподобалася.

І знову про цей винахід забули. Сам Ахерн так і не займався побутовим розвитком електричних плит. Томас Ахерн помер у 1938 році у віці 82 років. Він залишив після себе процвітаючу електрокомпанію і став засновником цілої династії Канадських підприємців в електропромисловості.

У 1885 році німецький інженер Готліб Даймлер отримав патент на перший мотоцикл. Інженер Готліб Даймлер спочатку працював у фірмі Отто, де з 1872 року займався створенням двигуна внутрішнього згоряння. Десять років потому разом з колегою Вільгельмом Майбахом він заснував власну фірму. До 1885 року двигун Даймлера пройшов стадію досліджень і був готовий до використання. Залишалося лише знайти підходящу машину для його установки. Найпростішим варіантом виявилося використовувати велосипед, який 29 серпня 1885 року був запатентований як “візок для верхової їзди з гасовим двигуном”.

Однак сам винахідник так і не зібрався втілити свою ідею в життя, це зробив його син – Адольф Даймлер. Велосипед з дерев’яною рамою і ремінною передачею, масою 50 кг, з одноциліндровим бензиновим двигуном, робочим об’ємом 264 куб.см мав потужність 0,5 к. с. Колеса Його були з залізними ободами і дерев’яними спицями. Першим вирішив покататися Майбах. Дерев’яний прадід мотоцикла відправився в дорогу зі швидкістю 12 км/год.

Повернення Даймлери чекали довго, і ось нарешті Майбах з’явився, заглушив мотор, завів мотоцикл на місце і зітхнув: “Це – не машина, це – костедробилка. Я вас вітаю!”. І все ж новий вид транспорту виявився досить вдалим і вже в першому своєму варіанті дуже схожий на сучасний мотоцикл, так як грунтувався на компонувальних принципах, що залишилися непорушними до наших днів.

У 1929 році німецький дирижабль “Граф Цеппелін” завершив першу навколосвітню подорож.

У 1966 році легендарна група “The Beatles” дала свій останній концерт в парку Кендлстік в Сан-Франциско. Закінчили вони його під бурю овацій піснею Літтла Річарда “Long Tall Sally”.

У 2009 році в усьому світі пройшла хвиля численних флешмобів пам’яті Майкла Джексона. 29 серпня – його день народження.

Яке нині церковне свято

Православна церква 29 серпня святкує перенесення з Едеси в Константинополь Нерукотвореного образу (Убруса) Господа Ісуса Христа. Інші назви свята: “Хлібний Спас”, Горіховий Спас, “Спас на полотнах”, “Спас на полотні”.

Що не можна робити

У це свято не можна сваритися і бажати зла комусь – все повернеться вам сторицею. Не відмовляйте в допомозі бідним людям і мандрівникам.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

багато горіхів – буде хороший урожай хліба в наступному році;

журавлі відлетіли – на Покрову буде морозно.

Іменини

Іменини у Олександра, Діоміда, Герасима, Анни, Степана і Якова, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *