30 жовтня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

30 жовтня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються Всесвітній день життя, День обізнаності про цукрову залежність, Африканський день їжі та безпеки харчування, Міжнародний день ортопедичних медсестер, День контрольного списку.

У США – День публіциста, День “Напиши колишньому”, День” Купи пончик”, День гарбузового хліба, День повернення рецептурних ліків, День кукурудзяних цукерок, День “Висловися про службу”, День створення чудових похоронів, Ніч привидів в холодильнику, День “Обійміть овечку”, в Малайзії – День дітей, у Великобританії, США, Канаді – жахлива ніч, в Індонезії – День національної валюти, в Індії – Тевар Джаянті, в Словаччині – День прийняття Декларації Словацької нації.

Пам’ятні дати, річниці та події

У 1888 році патент на кулькову ручку отримав Джон Лауд, а наступний – в 1916 році – Ван Вечтен Райзберг. Потім в кінці 1930-х років схожу на сучасну кулькову ручку запатентував Угорський журналіст Джозеф Ласло Біро. Взагалі, він був не тільки журналістом, а й винахідником. А кулькову ручку він сконструював саме через те, що доводилося багато писати звичайним пером, яке вимагало чорнильниці і залишало плями. Винахід здавалося багатообіцяючим в грошовому плані.

Майже відразу патент на виробництво кулькових ручок викупили ВПС Великобританії для своїх пілотів. Їм було вкрай незручно возитися з пір’яними ручками в повітрі. Перебравшись до Аргентини Біро перереєстрував свій патент і з великою вигодою продав його за 1 млн доларів компанії Eversharp. Аргентинська компанія налагодила перше в світі масове виробництво кулькових ручок. Торгівля всередині країни йшла прекрасно: дешевизна і практичність нового приладу полонили безліч покупців. Американський комівояжер Мілтон Рейнолдс, подорожуючи по Аргентині, випадково купив кілька кулькових ручок на вулиці.

Ділова хватка підказала Рейнолдсу, який величезний прибуток можна отримати з цієї простої штучки, якщо продавати її масово. Він навів довідки і дізнався, що винахід угорського журналіста запатентовано всього в двох країнах, а найбільший і найбагатший ринок – США – не закритий для нього ніякими патентами. Рейнолдс поспішив зарезервувати цей ринок за собою. У 1943 році він сам запатентував кулькову ручку в США і налагодив її масове виробництво. Як Рейнолдс і припускав, успіх кулькової ручки був величезним. Тільки за один день в магазині Джимбела в Нью-Йорку було продано 10 тисяч штук.

До речі, перші покупці залучалися гаслом про те, що нова ручка може писати під водою. Кулькова ручка зробила Рейнолдса мільйонером. Автор винаходу Біро спробував відстояти своє право на патент в американському суді, але програв. А винахід ще не вичерпало на той час весь свій потенціал “творця мільйонерів”: в 1958 році француз Марсель Бик допрацював її і отримав наддешеву у виробництві модель під назвою BIC, яка поклала початок створенню “BIC Corporation”, сьогодні контролює одну третину ринку продажів кулькових ручок.

У 1938 році в США, на радіостанції CBS, відбулася трансляція радіоверсії фантастичного роману Герберта Уеллса “Війна світів”, стилізована під прямий репортаж з місця подій. Багато американців повірили в реальність того, що відбувається, що викликало небачену паніку. Режисером радіопостановки був Орсон Уеллс.

У 1954 році в північній частині Бермудського трикутника зник літак R7V-1 з 42 людьми на борту.

У 1961 році СРСР справив вибух найпотужнішої бомби у світовій історії: 58-мегатонна воднева бомба (“Цар-бомба”) була підірвана на полігоні на острові Нова Земля. Глава країни Микита Хрущов тоді пожартував, що спочатку передбачалося підірвати 100-мегатонну бомбу, але заряд зменшили, “щоб не побити всі стекла в Москві”.

Яке нині церковне свято

Православна церква 30 жовтня вшановує пам’ять пророка Осія. Інші назви свята: “Осій Осінній”, “Осій Колесник”. У народі говорили: прийшов Осій – знімай колеса з осей (вози).

Що не можна робити

Не можна митися в лазні, щоб не змити здоров’я. Багато людей навіть намагалися в цей день не вмиватися зайвий раз, щоб не захворіти. Не робіть нічого нового і важливого. Постарайтеся не нервувати, не скандалити і не сваритися.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

день теплий – зима настане пізно;

день морозний – зима буде довгою.

Іменини

Іменини у Андрія, Антона, Даміана, Сергія, Леонтія та Олександра, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *