7 серпня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

7 серпня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються День замку з піску, День професійного оратора, День особливо безглуздої упаковки, Міжнародний день алопеції.

У Канаді – день їжі, в США – День подяки платникам податків, День клоуна, День маяка, день медовухи, День малини з вершками, День Ямайських пиріжків, День диск-гольфу, День військової нагороди “Пурпурне серце”, День пляжної вечірки, День гірчиці, в Кот-д’івуарі – День Незалежності, в Індії – День ручного ткацького верстата, в Колумбії – річниця битви при Бояка, в Австралії – День працівників по догляду за людьми похилого віку.

Пам’ятні дати, річниці та події

У 1932 році в СРСР за крадіжку державної та колективної власності у великих розмірах була введена смертна кара – “закон про три колоски”. Ініціатива прийняття закону виходила виключно від Сталіна. Як тільки документ набув чинності, почалися репресії. Всього, за неофіційними даними, за “законом про три колоски” за 1932-1939 роки було засуджено 183 тисячі осіб. 

У 1968 році в Лондоні натовп демонстрантів, які протестують проти утисків українських поетів і письменників, закидав камінням посольство СРСР. 

У 1970 році відбувся перший комп’ютерний шаховий турнір. 

У 1974 році французький вуличний канатоходець Філіп Петі пройшов по канату, натягнутому між Північною і Південною вежами-близнюками Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку. Цей трюк більше ніхто не повторював.

У 1983 році – в епоху правління в СРСР Андропова – було прийнято постанову ЦК КПРС “Про зміцнення соціалістичної трудової дисципліни”, що передбачало покарання за випуск браку, прогули і запізнення на роботу, пияцтво на робочому місці. Найхарактернішим прикладом його втілення в життя, що став прикметою андроповской епохи, були масові облави на відвідувачів магазинів і кінотеатрів в денний час.

У 1993 році в Лондоні вперше був відкритий для відвідування туристами Букінгемський палац.

Яке нині церковне свято

Православна церква 7 серпня вшановує пам’ять Святої Анни, матінки Діви Марії та бабусі Ісуса Христа. Інші назви свята: “Анна Холодна”, “Зимовказівниця”. З цього дня передбачали час настання і характер майбутньої зими. 7 серпня також відзначали своє свято мандрівники.

Що не можна робити

Не виходьте вночі на вулицю – можете зустріти нечисть. Постарайтеся ні з ким не лаятися – довго не помиріться.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

ранок холодний – зима буде морозною;

яка погода до обіду – такою буде зима до грудня, після обіду – після грудня;

дощ – зима буде сніжна і тепла;

багато жолудів – до теплої зими;

мурахи починають збільшувати мурашники – зима буде суворою.

Іменини

Іменини у Анни, Макарія, Миколи та Олександра, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *