Уже сьогодні стає зрозумілим, що прийняття «Антирейдерського закону», це ще один крок у боротьбі з можливим рейдерством – реалізувати свої злочинні схеми рейдерам стало складніше, а у деяких випадках – взагалі неможливо.
Так, 06.10.2016 року Верховна Рада прийняла Закон України № 1666 – VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» (далі – Закон), який унеможливлює застосування поширених схем з відбирання майна та бізнесу.
Відповідно до вказаного Закону, були внесені зміни, зокрема до Закону України «Про електронний цифровий підпис», якими передбачається, що державні реєстратори прав на нерухоме майно, державні реєстратори юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, нотаріуси також використовують лише захищені носії особистих ключів.
Захищений носій особистих ключів – надійний засіб електронного цифрового підпису, що призначений для зберігання особистого ключа та має вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на нього даних від несанкціонованого доступу, від безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання.
Відомі випадки, коли «хакери» зламували комп’ютери нотаріусів і державних реєстраторів, викрадали ключі та проводили реєстрацію. Тепер ключ до реєстрів зберігатимуть на окремому носії, тому технічно його буде неможливо зламати й отримати доступ до електронного ключа держреєстратора. Навіть якщо зламають комп’ютер, ключ отримати все одно не вдасться.
Із 00.00 годин 1 квітня 2017 року програмне забезпечення реєстрів буде переведено в режим роботи із підтримкою виключно захищених носіїв ключової інформації, а тому пропонуємо державним реєстраторам та нотаріусам не зволікати і отримати їх завчасно у технічного адміністратора Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (Державне підприємство «Національні інформаційні системи» або його регіональні філії). Про це повідомили у Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області.