AGM проти GEL. Який тип акумулятора краще?

Необслуговувані акумуляторні батареї, які можна знайти за посиланням https://www.aks.ua/uk/catalog/akkumulyator-dlya-lektromashin-i-motociklov/, виготовляються за однією з двох технологій: GEL або AGM. Вони використовуються всюди, де потрібні батарейні блоки живлення з повною герметичністю, без ризику витоку корозійної кислоти. Однак AGM і GEL мають різні переваги, особливості та сфери застосування. Отже, яка батарея краще для ваших потреб?

Різниця між AGM і GEL

Найпоширенішою помилкою є використання терміна «GEL» в контексті всіх необслуговуваних свинцево-кислотних акумуляторів. Це пов’язано з тим, що принцип роботи гелевою батареї і батареї AGM в основному однаковий, але вони розрізняються за конструкцією і застосуванням.

У гелевих батареях, як випливає з назви, електроліт був замінений гелем на основі сірчаної кислоти і кремнезему. Особливість, яка відрізняє цей акумулятор від традиційного свинцево-кислотного, полягає в тому, що його можна розміщувати навіть в горизонтальному положенні без ризику витоку електроліту.

Гелеві батареї (GEL)

Гелеві батареї не вимагають обслуговування, тому немає необхідності перевіряти щільність або рівень електроліту. Нам також не потрібно турбуватися про долив дистильованої води. Ще одна важлива особливість цього енергоблоку — стійкість до ударів і вібрації, а головне — цей тип АКБ стійкий до глибокого розряду.

Завдяки цим особливостям гелеві акумулятори широко використовуються, в першу чергу, в мобільній електроніці, в транспортних засобах, таких як вилочні навантажувачі або інвалідні коляски, а також в сонячних електростанціях.

Акумулятори AGM

У разі акумуляторів AGM електроліт був закритий сепаратором з стекломата, який захищає його від випліскування. Це дозволяє батареї працювати в будь-якому просторовому положенні. Застосування стекломата збільшує довговічність при циклічній роботі, забезпечує ефективність пускового струму і дозволяє працювати при підвищеному тиску. Акумулятор AGM, як і гелеве джерело енергії, не потребує обслуговування і не виникає необхідності перевірки електроліту. Ударопрочність — ще одна спільна риса обох технологій.

Меньший внутрішній опір забезпечує більш тривалий час роботи AGM батареї, особливо в разі потужнострумового розряду. Акумулятор AGM ідеально підходить для буферної роботи енергосистеми, а при відсутності основного живлення може бути головним джерелом енергії.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *