Чому варто їсти кавуни: 13 фактів про користь ягоди для здоров’я

Чому варто їсти кавуни: 13 фактів про користь ягоди для здоров’я

На ринках та прилавках магазинів вдосталь кавунів. І це – чудово, оскільки ці солодкі та соковиті ягоди не тільки втамовують спрагу, але й приносять величезну користь для здоров’я. У плодах кавуна багато води — 93 г, мізерно мала кількість жирів — 0,1 г (на 100 г м’якоті), білків — 0,7 р. Він містить від 5,5 до 13% легкозасвоюваних вуглеводів у вигляді фруктози і глюкози. Сахароза накопичується в процесі зберігання. В їстівної частини також є пектинові речовини, зола, органічні кислоти, луг.. В 100 г м’якоті — 38 ккал.

1. Кавун є одним з найкращих джерел лікопіну – речовини, яка забезпечує таким продуктам, як кавун, помідори, гуава, шипшина, суниця і грейпфрут, рожево-червоний відтінок. Численні дослідження показують, що споживання лікопіну знижує ризик розвитку раку простати і раку молочної залози.

2. Згідно з дослідженням учених кавун стимулює кровоносні судини і підвищує лібідо. Солі калію, натрію, фосфору, магнію, які містить ягода, благотворно впливають на органи кровотворення, підтримують роботу серця і судин, що робить кавун ефективним профілактичним засобом атеросклерозу, ішемії, гіпертонії. 

3. Лікопін, який міститься в кавуні, також зменшує ризик захворювань серця, атеросклерозу і підвищеного кров’яного тиску.

4. У кавунах міститься амінокислота цитрулін, з якої утворюється аргінін, що запобігає накопиченню жиру в клітинах. Вітамін А і С, цитрулін, лікопін також сприятливо впливають  на стан шкіри: зволожують і освіжають її, стимулюють клітинне оновлення, беруть участь в утворенні колагену, уповільнюють процеси старіння, прискорюють регенеративні процеси. 

5. Коли при вживанні кавуна цитрулін перетворюється на аргінін, в організмі людини синтезується оксид азоту. Це запобігає нападам стенокардії, підвищенню тиску і ризику серцевих захворювань.

6. До складу кавуна входять флавоноїди, каротиноїди та тритерпеноїди, які мають потужні антиоксидантні властивості, запобігають хворобам і уповільнюють процес старіння.

7. У кавуні міститься багато глутатіону, який є важливою поживною речовиною, необхідною для підтримання здоров’я печінки.

8. Кавун має високий вміст бета-каротину, який необхідний для здорової шкіри, і вітаміну С, який підвищує імунітет.

9. Кавун очищує організм, виводить токсичні речовини.

10. Кавун на 92% складається з води, що зволожує клітини і запобігає зневодненню організму.

11. Завдяки великій кількості антиоксидантів та інших поживних речовин кавун чинить на організм протизапальну дію, бореться з десятками серйозних хронічних захворювань, починаючи від артриту та закінчуючи раком.

12. Плодова м’якоть корисна для нервової системи. Кавун підвищує працездатність головного мозку, покращує пам’ять, позбавляє від безсоння, нормалізує периферичний кровообіг, усуває симптоми апатії, депресії, страху, неспокою.

13. На відміну від хімічних препаратів кавун чистить кишечник м’яко, але ефективно. У його складі присутня рослинна клітковина, яка поглинає і виводить з організму токсичні сполуки, шлаки, солі важких металів. Вона також стимулює перистальтику кишечника, активізує обмін речовин, покращує травлення, забезпечує організм енергією, не перетворюючи вуглеводи в жирові відкладення.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *