Чи можна пити антибіотики при застуді?

Чи можна пити антибіотики при застуді?

Застуда – це загальновживана назва гострих респіраторних захворювань, викликаних різноманітними вірусами.

Саме через ці віруси у нас закладає ніс і з’являються шмарклі, болить горло та починається кашель. Антибіотики не допоможуть проти застуди. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Проти грипу і коронавірусу SARS-CoV-2 є вакцини, нагадує МОЗ.

“Вакцин проти решти вірусів не існує, рівно як і ліків. Усі “диво-препарати” для “зміцнення імунітету” та “прискорення одужання” жодним чином не допоможуть ні запобігти застуді, ні лікувати її”, – сказали.

Не допомагають проти застуд і антибіотики.

Антибіотики руйнують клітинні стінки бактерій або блокують їхню здатність розмножуватися. Віруси – неклітинні організми, і в антибіотиків немає жодних механізмів впливу на них.

Мало того, що в таких випадках антибіотики не допомагають, але можуть навпаки нашкодити ослабленому організму.

Крім патогенних бактерій, антибіотики вбивають і всю корисну мікрофлору, яка живе у кишківнику людини та допомагає підтримувати імунітет у формі.

Тому прийом антибіотиків може знизити здатність нашого організму боротися з інфекцією.

Крім того, як і будь-які ліки, антибіотики можуть мати побічні ефекти. Серед них – нудота, запаморочення, молочниця та інші грибкові інфекції, а також “смертельна діарея”, викликана бактерією клостридією (Clostridioides difficile).

Безконтрольний прийом антибіотиків призводить до того, що деякі бактерії набувають стійкості до них. А ті інфекції, які раніше лікувалися швидко і просто, стають вбивчими.

“Не варто пити антибіотики і “про всяк випадок, щоб не було пневмонії та інших ускладнень”. Щоб запобігти можливими ускладненням грипу та COVID-19, а також запаленням середнього вуха чи синусів носа, варто зробити щеплення від пневмококової інфекції”, – кажуть в МОЗ.

Наш організм зазвичай справляється з застудами самотужки. Треба тільки дати йому час, достатньо сну й відпочинку та пити більше води, кажуть.

Лікар може призначити препарати, які допоможуть прибрати закладеність носа, заспокоїти біль у горлі і кашель, щоб ви пережили цей неприємний період із більшим комфортом.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *