Де на Тернопільщині можна знайти додаткові джерела наповнення місцевих бюджетів?

Де на Тернопільщині можна знайти додаткові джерела наповнення місцевих бюджетів?

У приміщенні Головного управління ДФС у Тернопільській області відбулася нарада з головами райдержадміністрацій, районних рад з питань координації спільних заходів, спрямованих на виявлення та залучення наявних резервів додаткових надходжень податків і зборів до місцевих бюджетів у 2016 році. Про це повідомили у відділі комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна, заступник голови обласної ради Любомир Крупа, начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат та керівники інших державних органів місцевої влади поспілкувалися із учасниками наради.

Під час заходу обговорювалися основні питання  забезпечення наповнення місцевих бюджетів у поточному році. Основну увагу присутніх було скеровано на пошуки додаткових джерел наповнення місцевих бюджетів, зокрема: необхідності проведення аналізу використання земельних ділянок суб’єктами господарювання щодо наявності відповідних правовстановлюючих документів, легітимності провадження підприємницької діяльності, легалізації найманої праці та заробітної плати, а також залучення до оподаткування суб’єктів господарської діяльності, які проводять реалізацію підакцизних товарів без будь-яких дозвільних документів.

«В області налічується понад 400 населених пунктів, де відсутні ліцензіати з продажу алкоголю та тютюну. Ви є господарями своїх територій і, як ніхто, краще володієте ситуацією, однак пропозицій не надходить. Необхідно звернути також увагу на реальність задекларованих платниками обсягів продажу підакцизної продукції, адже дуже часто вона не відповідає жодним уявленням про бізнес, більше нагадує благодійну діяльність», – з такими словами звернувся до голів райдержадміністрацій та райрад голова ТОДА Степан Барна.

Начальник Головного управління ДФС в області Ігор Комендат прозвітував учасникам наради про показники надходжень до місцевих бюджетів у 2015 році та озвучив резерви, які є в області для збільшення бюджетних надходжень. «Зустріч у такому форматі зумовлена тим, що  ефективність бюджетного процесу залежить від усіх її учасників, починаючи з планування, встановлення і затвердження ставок, поточного адміністрування та закінчуючи контролем за повною та своєчасністю сплати належних сум податків і зборів. В умовах децентралізації значно зростає наша усіх роль та відповідальність за наповнення бюджетів, оскільки фінансування окремих видатків передано на місцевий рівень», – наголосив Ігор Комендат.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *