Діло – труба

Діло – труба

Найбільш резонансним нововведенням, яке набрало чинності з 1 квітня, стало запровадження абонентської плати за підключення до системи газопостачання, – як для промисловості, так і для побутових споживачів.
З 1 квітня абоненти мали платити за газ як товар (за лічильником чи нормами споживання), а також окремо – за підключення до мережі.

Відповідне рішення Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердила наприкінці березня. У НКРЕКП, запевняють,  що у такий спосіб хотіли зробити тарифи більш прозорими.

Плата за газ для побутових споживачів становитиме 6000 грн. за тисячу кубів. Плата «за доставку» вираховуватиметься на основі приєднаної потужності кожного абонента.

Відтак, хто має газові котли чи колонки, платитиме більше, ніж ті, хто користується лише газовою плитою.

Раніше ця плата зараховувалася до загального тарифу і становила близько 13% – залежно від постачальника. Віце-прем’єр Павло Розенко заявив, що платіжки за газ не повинні змінитися, адже у попередній тариф вже було закладено абонплату, а зростання ціни самого газу як товару не передбачається.

Проте експерти сперечаються щодо того, чи справді платежі для побутових споживачів не зміняться. З одного боку, ціна на газ дійсно зменшиться, порівняно із березневим тарифом у 6879 грн. за тисячу кубометрів. Але абонплата «за доставку» для кожного конкретного абонента може виявитися вищою.

Більше того, порахувавши «економію» від плати за «трубу», кілька десятків наших громадян уже зареєстрували відповідні петиції на сайті президента України. Коротко їх суть зводиться до одного: якшо глава держави не зупинить свавілля «комісарів», то людям доведеться самотужки захищати свої інтереси.

Тариф на послуги розподілу природного газу в м. Тернополі та Тернопільському районі для побутових споживачів (населення) становить 0,01108 грн. за 1 м.куб. на годину без ПДВ, для непобутових споживачів – 0,03087 грн. за 1 м.куб. на годину без ПДВ.

До слова, це найменше в Україні. А от тариф на послуги розподілу природного газу у Тернопільській області становитиме 0,03101 за 1 м.куб. на годину без ПДВ для населення, для непобутових споживачів – 0,03087 грн. за 1 м. куб. на годину без ПДВ. Це один з найвищих показників в Україні після Закарпатської області.

Ключовим параметром розрахунку абонплати є максимальна потужність лічильника газу, встановленого у споживача. Тож, якщо потужність лічильника G2,5, то, за розрахунками експертів, мешканцям Тернополя і Тернопільського району доведеться платити 39 грн., а якщо G4 (вони найпоширеніші), то 58 грн. А мешканці області відповідно 109 грн., якщо G2,5 і 163 грн., якщо лічильник G4.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *