Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. №4 (далі – Порядок).
Відповідно до п. 3.2 розділу ІІІ Порядку у графі 3а «Сума нарахованого доходу» податкового розрахунку за ф. №1-ДФ відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з Довідником ознак доходів. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи, чи ні. Про це повідомили у відділі організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області.
Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування ПДФО, страхових внесків до накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, – обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, суми податкової соціальної пільги за її наявності, військового збору (у періоді його справляння).
У графі 3 «Сума виплаченого доходу» податкового розрахунку за формою №1-ДФ відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.
Під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за формулою:
К = 100 : (100 – Сп), де
К – коефіцієнт;
Сп – ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.
До наведеної формули застосовується діюча у 2016 році ставка податку 18% (для ставки податку 18 відсотків – коефіцієнт 1,21951).
Враховуючи, що даний коефіцієнт застосовується для визначення бази оподаткування, то у випадку надання платнику податку доходів у негрошовій формі суми нарахованого доходу у графах 3а та 3 форми №1-ДФ відображаються з урахуванням цього коефіцієнту.